top of page
Пошук

Наслідки атаки Росії на Суми: електропостачання відновлять до вечора, школи підуть на «дистанційку» – МВА

У Сумах вже до вечора планують відновити електропостачання, яке зникло внаслідок атаки російських «Шахедів» на високовольтний об’єкт – про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») розповів начальник Сумської міської військової адміністрації Олексій Дрозденко. Повідомляє Радіо Свобода.


На період стабілізації енергетичної ситуації навчальні заклади переведуть на дистанційне навчання, додав Дрозденко. За його словами, на це може знадобитися три дні. Наразі жителі можуть скористатися пунктами незламності.


«Аналіз показує, що десь після обіду, до вечора, можливо, у нас всі будуть з електричною енергією. Відразу вночі були розгорнуті пункти незламності – це 51 пункт по місту Суми. Вони є на відповідній мапі міської ради. Там є зв’язок, все необхідне для населення. Після обіду будемо вже приймати рішення щодо згортання цих пунктів в звичайний режим. Вже провели міську комісію техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де були прийняті відповідні рішення. Одним з важливих є перехід шкіл, навчання на дистанційний режим, поки не стабілізується ситуація», – розповів Дрозденко.


Відновлення електропостачання розпочалося вранці. За словами голови МВА, більша частина міста вже отримує електроенергію. Втім, знеструмленими все ще залишаються близько 22 тисяч абонентів, в тому числі 1300 юридичних осіб. Серед них – школи та дитячі садочки.


«Щодо вразливих місць – це три школи, чотири садочки не мають води. А самої електроенергії (не мають – ред.) шість шкіл, сім садочків, три заклади охорони здоров’я також без загального живлення, але працюють на власних електрогенераторах. Мобільні оператори також оперативно відпрацювали, зв’язок погіршився, але не зник», – додав він.


Друзенко повідомив, що близько опівночі Суми зазнали атаки 13 «Шахедів», 12 із них були збиті. Один безпілотник вразив енергетичний об’єкт.


Раніше збиття 12 із 13 російських дронів у ході нічної атаки на Сумщину підтвердили Повітряні сили.


Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко 17 квітня повідомив, що від початку 2024 року російські війська понад чотири тисячі разів обстріляли Сумщину, при тому, що «за весь минулий рік кількість обстрілів сягала шести тисяч».


Крім того, українські військові регулярно повідомляють про виявлення російських диверсійно-розвідувальних груп на Сумщині.


Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.0 коментарів

Comments


bottom of page