top of page

Ігор Блошко

2021-01-12

Читаю у ЗМІ про "Миколаївводоканал" і дивуюсь, як вдало можна перекручувати інформацію. Навіть ту, яка подана від імені СБУ. Есбеушники від себе прикрасили, а деякі ЗМІ ще і припудрили. Пам'ятаю колись СБУ розповідало, як в Одесі і Києві викрили організоване злочинне угрупування, до якого входили аж громадяни РФ. Демонстрували російські паспорти, фото і відео вилученого арсеналу зброї (автомати, гранати, набої). Злочинна група планувала захопити ледь не всю Україну. Потім читаю рішення суду, а там киянин і киянка, у яких було вилучено травматичний пістолет і ніж, справу закрили.

Так і тут, питання стосується тендерної закупівлі електроенергії за два роки. МКП закупив електроенергії на 240 млн.грн. Використали її, воду споживачам доставили, однак деякі ЗМІ пишуть про збитки якоюсь "схемою" на 240 млн.грн. При тому, що у минулому році закупили на 146млн.грн, а у цьому, на суму майже на 50млн.грн. менше.

Можливо я щось не знаю, або мені не вистачає юридичної освіти зрозуміти? Держаудит служба буквально у минулому місяці проводила перевірку із зазначеного питання. Буквально ось-ось, перед приходом правоохоронців, зробила висновки, що з боку "Миколаївводоканалу" порушень не має. Зато все рівно хтось когось "Разоблачіл на 240млн.грн..." Навіщо людей цифрами лякати?

Якщо викрита якась "схема" стосується іншої компанії , так можливо потрібно було і говорити про неї, а не про "Миколаївводоканал". Олігархи між собою воюють за ринок електроенергії, а обшуки проводять і вилучають документи на рядових підприємствах. Тим паче ті документи, які є у вільному доступі по проведеним тендерам? Можна було запит прислати, якщо вони потрібні у бумажному вигляді, ці документи і так би надали. У крайньому випадку таке здійснюється виїмкою, а не вражаючими всіх обшуками. Прямих зв'язків між керівниками підприємств, які продавали і які купляли не має. У крайному випадку від "Миколаївводоканалу" точно, бо ці керівники між собою не знайомі. Так хто створював "схему" і кого викривали? Можливо є там щось у Харкові, не знаю. Питання про підписання додаткових угод від МКП "на невигідних умовах"... дуже риторичне.

Звісно, що всього знати не можу, але проведені профілактичні заходи на комунальному підприємстві співробітниками СБУ мені сподобались. Щоб ніхто не розслаблявся.)))

P.S. Я пишу від себе із почутого, побаченого і відомого мені. Напевно прес-служба МКП дасть свій офіційний коментар. Сумніваюсь, що він буде відрізнятися.

bottom of page