top of page

Леонід Маслов

2022-01-05

Ціну скрапленого газу на заправках Казахстана підвищили (в перерахунку на гривні) з 3,15 грн за літр до 7 грн за літр, що викликало масові протести по всій країні.

Це (жартую) наочно демонструє терпимість українського народу - у нас ціна на такий газ більше 19 грн.

Інформація «ціни на газ повернули, але протести не припинилися» є маніпулятивною.

Деякі наші провідні ЗМІ забули повідомити, що окрім економічних вимог протестувальники висунули політичні вимоги:
- відставка уряду
- виборність акімів (губернаторів)
- повне усунення Назарбаєва від політики.

Перша вимога фактично задоволена — уряд пішов.

Щодо виборності акімів - не знаю, а от Назарбаєв нікуди не дінеться.

Нагадаю, що Казахстаном досі керує диктатор Назарбаєв, комуніст. Його іменем назвали столицю Астану в 2019 після того як він формально покинув президентський пост після 30-річного перебування на ньому. В 2007 році Назарбаєв узурпував президентську владу, організувавши конституційну поправку, яка надала йому персонально (!) право довічно обиратися президентом. Регулярно набирає на виборах 97%. Після відставки за власним бажанням в травні 2019 року Назарбаєв залишився секретарем Ради Безпеки і головою правлячої партії. Діючий президент Токаєв, фактично є особистим ставлеником і маріонеткою Назарбаєва.

Назарбаєв веде зовнішню політику багатовекторності, поступово позбавляючись впливу росії, особливо в оборонній сфері. (Примітка. Я чув що уних з росією залишається спільна система ППО. В сухопутних військах випускники російських вишів масово відсторнюються, офіцери навчаються вТурції за натівськими стандартами). Анексію Криму Казахстан офіційно не визнав, однак утримався під час голосування проти росії в ООН.

Назарбаєв відомий тим, що утворив вищу господарську судову інстанцію з британських суддів і запровадив англійське комерційне право.

Однак Казахстан все ще залишається відверто проросійською тоталітарною державою з відсутністю свободи слова та втручанням в приватне життя громадян. Назарбаєвське НКВС - КНБ Казахстана організує секретні викрадення і вбивства неугодних опозиціонерів і громадських активістів.

Прошу в коментарях наводити цікаві факти.

bottom of page