top of page
Пошук

CNN повідомив, що РФ доставила українське зерно до Сирії. Кулеба обіцяє крадіям складне життя


Дмитро Кулеба (фото - ЕРА)


За даними СNN, Росія доставила вкрадене в Україні зерно до Сирії. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пригрозив учасникам схеми "міжнародно-правовими наслідками" та "ускладненням життя", передає пресслужба МЗС. Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у Twitter назвав Росію "країною варварів та мародерів". Повідомляє ЛІГА.НОВИНИ.


У CNN зазначають, що 27 квітня російський балкер "Матрос Позиніч" із майже 30 000 тонн вкраденої української пшениці знявся з якоря та відключив транспондер біля берегів тимчасово окупованого Криму. Після заходу до Севастополя він пройшов Босфор і прибув до єгипетського порту Олександрія.


Проте українські офіційні особи випередили росіян, Єгипет був попереджений, що зерно вкрадене, і відмовився від партії. Такий самий результат чекав на окупантів і в Бейруті, столиці Лівану. Після цього балкер прибув до сирійського порту Латакія, де і був зафіксований супутником Maxar Technologies.


Українська журналістка профільного розслідувального проєкту SeaKrime Катерина Яресько зазначила: росіяни різко збільшили експорт зерна із Севастополя приблизно до 100 000 тонн і в березні, і у квітні. Вранці 13 травня вона повідомила, що "Матрос Позиніч" розвантажив 27 000 тонн пшениці в Латакії та повертається до севастопольського порту Авліта за новою партією.


Кулеба заявив, що Росія – потрійний злочинець: розбомбила Сирію, окупувала частину України, а тепер продає вкрадене українське зерно у Сирію.

"Хочу нагадати учасникам цієї схеми: вкрадене ніколи і нікому не приносило щастя. Кожен, хто причетний до продажу, транспортування або купівлі вкраденого зерна, є співучасником злочину. Ваші дії матимуть адекватні міжнародно-правові наслідки. Ми зробимо все, щоб максимально ускладнити ваше життя", – заявив глава МЗС.


Міністерство попередило інші країни-споживачі, що російські партії зерна можуть повністю або частково складатися з краденого. За даними українського уряду, росіяни вкрали щонайменше 400 000-500 000 тонн зерна на $100 млн – практично всі кораблі із зерном, що виходять із Севастополя, завантажені краденою продукцією. МЗС закликає міжнародне співтовариство посилювати санкції.


Подоляк відреагував на такі новини емоційним повідомленням.


"Була "партія шахраїв і злодіїв", стала країна варварів і мародерів. Спочатку – викрадені лізингові літаки, потім – унітази та спідня білизна. Тепер крадіжка українського зерна для продажу до Сирії та Лівану. Як низько ще впаде Москва? Крастимуть медалі українських ветеранів?" – написав він.

0 коментарів
bottom of page