top of page
Пошук

Єпископ УГКЦ розповів австрійським політикам та релігійним лідерам, яку загрозу несе РПЦ


Священнослужителі УГКЦ на чолі з єпископом-помічником Львівської архиєпархії УГКЦ Володимиром Груцою взяли участь у дискусії «Міжрелігійний діалог: безпека через єдність у своїй різноманітності», яка відбулася у Зальцбурзі 25 січня у межах Тижня молитов за єдність християн. Про це повідомляє RISU з посиланням на сайт Львівської архиєпархії УГКЦ.


У заході взяли участь: депутат австрійського парламенту від християнсько-демократичної народної партії доктор Кудрун Фуклер, архиєпископ Зальцбургу доктор Франц Лакнер, равин єврейської громади міста Зальцбург Еліє Розен, політики, підприємці.


Дискусію вів кореспондент католицького видання Die Tagespost Штефан Баєр.


Єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир під час дискусії розповів присутнім чому Україна прагне бути частиною Європи, посилаючись на те, що для українців залишаються важливими європейські християнські цінності. Він також звернув увагу на велику небезпеку, яку ми досвідчуємо на прикладі Російської Православної Церкви – інструменталізацію релігії. Позаяк на окупованих територіях відбуваються переслідування вірних УГКЦ і Церкви як інституції.


Говорячи про майбутнє діалогу між релігіями, владика Володимир підкреслив важливість та необхідність такого діалогу.


«Дуже важливо, щоб відбувалися зустрічі, люди пізнавали один одного, щоб бачили перед собою цінність і гідність людської особи», – зазначив єрарх УГКЦ.


Учасники також торкнулися питання майбутнього Європи, зокрема безпеки континенту, також як різні релігії можуть долучитися до того, щоб сприяти гармонійному мирному співжитті між представниками різних релігій у Європі в майбутньому.


Зазначалося про великі небезпеки радикалізації та інструменталізації релігії в політичних цілях, які спричиняють ненависть, поділ і в кінцевому результаті загрожують небезпекою війни.


0 коментарів

Commentaires


bottom of page