top of page
Пошук

Франція оголосила про початок роботи над створенням спецтрибуналу для Росії


Франція підтримала пропозицію щодо створення спецтрибуналу для РФ Фото: pixabay.com

Міністерство закордонних справ Франції заявило, що розпочато роботу зі створення спеціального трибуналу для розслідування воєнних злочинів Росії в Україні. Про це йдеться в заяві МЗС 30 листопада. Повідомляє інтернет-видання "ГОРДОН".


"Боротьба з безкарністю злочинів, скоєних в Україні після російської агресії, є пріоритетом для Франції. Ми мобілізувалися на підтримку як української системи правосуддя, так і Міжнародного кримінального суду, які компетентні проводити неупереджені й незалежні розслідування, щоб винних у цих злочинах притягнули до відповідальності", – ідеться в заяві.


Французьке МЗС зазначає, що у відповідь на пропозицію про створення спецтрибуналу для Росії, яку озвучила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, Франція вже розпочала роботу з європейськими та українськими партнерами.


У повідомленні наголошують, що Франція підтвердила своє бажання поглибити спільну роботу з Україною у боротьбі з безкарністю під час візиту до МЗС спецпосланця України Антона Кориневича.


Глава Офісу президента України Андрій Єрмак привітав це рішення Франції.


"Дякую нашим партнерам, що почули наші аргументи. Продовжуємо спільну роботу, Росія заплатить за все. І кожен із них відповідатиме", – написав він у Telegram.


Контекст:

Від початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла в Україні десятки тисяч воєнних злочинів, повідомляли в Офісі президента України. У зв'язку із цим українська влада ініціює створення спеціального міжнародного трибуналу. Його мандат обмежуватиметься доказом провини у скоєнні злочину агресії Росії проти України, пояснювали в ОП.


Необхідність створення спецтрибуналу для РФ підтримали Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент і парламентські асамблеї НАТО та ОБСЄ.


5 жовтня президент України Володимир Зеленський запропонував створити спеціальний трибунал щодо злочину російської агресії проти України. Він має доповнити діяльність Міжнародного кримінального суду та інших схожих інституцій, які на цьому етапі не можуть розглядати справи щодо таких злочинів. Раніше український президент неодноразово заявляв про необхідність створення такого трибуналу.


Верховна Рада 7 жовтня ухвалила звернення до міжнародних організацій і партнерів, у якому закликала створити спецтрибунал для Росії.

0 коментарів

Comments


bottom of page