top of page
Пошук

У США доправили уламки батискафа, який зазнав катастрофи на шляху до "Титаніка"


Капсула, імовірно, вибухнула на шляху до залишків "Титаніка" Фото: OceanGate Expeditions / Twitter

Берегова охорона США отримала уламки й докази, витягнуті з дна моря на місці підводного апарата Titan після прибуття теплохода Horizon Arctic до Сент-Джонс-Ньюфаундленду 28 червня. Про це йдеться в інформації відомства. Повідосляє інтернет-видання "ГОРДОН".


Після консультацій із міжнародними партнерськими слідчими агентствами Морська рада з розслідування має намір доправити докази на борту катера берегової охорони США в порт у Сполучених Штатах, де відбуватиметься подальший аналіз і тестування.


Медичні працівники США проведуть офіційний аналіз імовірних людських останків, які витягли з-під уламків на місці події.


Глава Морської ради з розслідувань капітан Джейсон Нойбавер повідомив, що докази нададуть слідчим із кількох міжнародних юрисдикцій критичний погляд на причину трагедії.


"Попереду ще багато роботи, щоб зрозуміти чинники, які призвели до катастрофічної загибелі Titan, і допомогти запобігти повторенню такої трагедії", – сказав він.


Контекст:

19 червня в Атлантичному океані зник зв'язок із підводним човном, який використовували для доправлення туристів до місця аварії лайнера "Титанік". Берегова охорона США заявила, що на момент зникнення на борту судна було п'ять осіб. ЗМІ писали, що на батискафі проводили екскурсію, організовану OceanGate Expeditions.


На борту капсули були: 58-річний британський мільйонер Геміш Гардінг, який раніше побував у космосі й кілька разів відвідав Південний полюс; 48-річний британський бізнесмен Шахзада Давуд, член однієї з найбагатших родин Пакистану; його 19-річний син Сулеман Давуд; 77-річний колишній водолаз ВМС Франції Поль-Анрі Наржоле, який, як повідомляють, провів більше часу біля місця аварії "Титаніка", ніж будь-який інший дослідник, і був частиною першої експедиції, яка відвідала його 1987 року; 61-річний виконавчий директор OceanGate Стоктон Раш.


21 червня берегова охорона США повідомила, що на місці зниклого підводного човна зафіксовано сторонні шуми.


22 червня на пресконференції представники берегової охорони США заявили, що всі пасажири підводної капсули, імовірно, загинули. Контр-адмірал Джон Могер повідомив, що апарат дистанційного керування із судна Horizon Artic виявив хвостовий конус підводного корабля Titan приблизно за 0,5 км від носової частини уламків "Титаніка". Також пошукові системи виявили додаткові уламки, які вказують на руйнування барокамери. Серед уламків навколо місця стоянки "Титаніка" було виявлено п'ять великих фрагментів. Серед них носовий обтічник корпуса і велике поле інших уламків.


Уламки "Титаніка", який затонув 1912 року, розташовані на глибині приблизно 3810 м на південь від канадського острова Ньюфаундленд.0 коментарів

Comments


bottom of page