top of page
Пошук

У річницю падіння Берлінського муру в Україні стартує фестиваль «Нове німецьке кіно»


9 листопада у Києві, Львові та Чернівцям розпочнеться 29-й фестиваль «Нове німецьке кіно». Відкриття заходу припаде на річницю падіння Берлінського муру. Повідомляє UA.NEWS з посиланням на компанію «Артхаус Трафік», яка проводить фестиваль в Україні разом із Гете-інститутом. У програмі — чотири нові стрічки, знакові для німецького кінематографа. У Києві фільми покажуть у кінотеатрі «Жовтень», у Львові – в «Планеті кіно» (ТРЦ Forum), а у Чернівцях — у Культурно-мистецькому центрі ім. І. Миколайчука. Пізніше фестиваль проведуть у Одесі та Харкові. Дати цих показів оголосять додатково.

  • Фільм-відкриття — романтична комедія «Полум’яне небо» режисера Крістіана Петцольда. У центрі сюжету — молодий письменник, який рушає пожити в будинку на березі моря, щоб зосередитися на своїй книзі. Однак чарівна сусідка й несподівані зустрічі відривають його від роботи. Коли неподалік спалахує лісова пожежа, головні герої опиняються в пастці, і саме тоді починають зароджуватися їхні стосунки.


  • Драма «Ідеальні дні» — нова робота знаменитого Віма Вендерса, триразового номінанта на «Оскар», володаря «Золотої пальмової гілки» Канн, «Золотого лева» Венеції та Премії BAFTA. Це стрічка про буденність та красу життя. Головний герой — прибиральник туалетів у Токіо. Він задоволений простим життям: дотримується структурованого розпорядку, а вільний час присвячує слуханню рок-музики, читанню книг та вирощуванню дерев. Виконавця головної ролі Кодзі Якусьо визнали Найкращим актором на Каннському кінофестивалі.


  • Одна з головних німецьких кіноподій року — драма «Учительська», яку висунули на здобуття премії «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм». Картина Ількера Чатака побачила світ на Берлінале, де здобула дві відзнаки, а пізніше вона отримала 5 нагород Німецької кінопремії. Фільм розповідає про вчительку-ідеалістку, яка намагається розплутати справу про крадіжку в школі. Одна драматична подія перетворюється на психологічну війну, а сама жінка опиняється між своїми ідеалами та шкільною системою, де наслідки її дій загрожують зламати її саму. Втілила головну героїню Леоні Бенеш — зірка серіалів «Вавилон-Берлін» і «Корона».


  • «Теорія всього» Тімма Крьоґера за участі Ханса Цішлера, який свого часу працював із Вімом Вендерсом та Жаном-Люком Ґодаром. Події картини розгортаються 1962 року в готелі у Швейцарських Альпах. Йоганнес — один із науковців, які прибули сюди на конференцію, щоб почути про нову революційну теорію. Однак з’їзд сколихує низка неприємних подій: лектор так і не з’являється, одного з фізиків знаходять мертвим, а підозріла піаністка з готелю таємниче зникає. Головний герой опиняється втягнутим у цю зловісну й оповиту загадками історію.


0 коментарів

コメント


bottom of page