Кабінет міністрів України змінив порядок бронювання військовозобов'язаних під час воєнного стану. Тепер затверджувати списки заброньованих буде не Генеральний штаб Збройних Сил України, а Міністерство оборони. Про це йдеться у постанові № 520 Кабміну від 8 травня. Повідомляє NV.
Передбачається, що центральні органи виконавчої влади після отримання списків заброньованих та перевірки повноти переліку, наявності обґрунтування і відповідності вимогам щодо кількості, будуть подавати ці списки на погодження Міністерству оборони, а не Генштабу, як це було до цього.
Водночас бронювання й надалі здійснюватиметься за рішенням Міністерства економіки.
Бронювання військовозобов'язаних: що відомо
За Порядком бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних, затвердженим постановою Кабміну № 76, під час дії воєнного стану отримати дозвіл на бронювання своїх працівників від мобілізації можуть певні категорії установ та організацій. Кожна з цих категорій виконує різні вимоги та подає документи для отримання дозволу, окрім списків працівників.
Підприємство може забронювати не більше ніж 50% військовозобов'язаних працівників. У деяких випадках керівники можуть просити надання бронювання на більшу кількість працівників, якщо обґрунтують важливість конкретного співробітника для виконання певних завдань.
16 січня Кабмін змінив порядок бронювання працівників підприємств, які є критично важливими для оборонно-промислового комплексу України. Було знято обмеження на кількість заброньованих військовозобов'язаних і за будь-якими військово-обліковими спеціальностями.
Yorumlar