top of page
Пошук

«Україна не починатиме військових операцій у Придністров’ї» — депутат від партії Санду


Депутат від партії влади Молдови "Дія і солідарність" Оазу Нантой заявив, що Україна не розпочинатиме військових операцій на території Придністров'я. На його думку, Україна має право розглядати військовий сценарій, але не робитиме цього. Про це повідомив депутат в інтерв’ю “Європейській правді”. Повідомляють Букви.


За його словами, Україні розглядає Придністров’я як другорядну небезпеку, але реальну. Оскільки війна, яку розв’язала РФ, кривава, жорстока і непередбачувана – “зберігається ризик удару в спину Україні з Придністров’я, тобто з території Молдови”. Він додав, що Україну дратує те, що їй доводиться тримати військові підрозділи у цьому регіоні.


“І Україна має повне право розглядати, зокрема, військовий сценарій попередження удару з території Молдови”, – пояснив депутат.


Він вважає, що Україна не вдаватиметься до таких дій. Водночас між керівниками країн триває діалог.


“Хочу наголосити, що зараз існує відвертий конструктивний діалог між Україною і Молдовою. І є офіційна позиція Молдови про те, що “придністровський конфлікт” – це не той конфлікт, який потрібно вирішувати військовими методами. Тут маса аргументів, – пояснив він. – Україна не буде починати військові операції в Придністров’ї. І тому, що є діалог (на цю тему, – ред.) між Києвом і Кишиневом. І тому, що сьогодні ситуація на фронті така, що ця військова операція не потрібна”.


Політик зауважив, що на лівому березі Дністра сьогодні немає охочих воювати проти України або проти Молдови.


  • Новопризначений прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан переконаний, що оперативну групу російських військ необхідно вивести з Придністров’я.

  • 22 лютого президент Володимир Путін відкликав указ 2012 року, що частково підкріплював суверенітет Молдови у розв’язанні питання про майбутнє регіону Придністров’я – підтримуваного Москвою сепаратистського регіону, який межує з Україною, і де Росія тримає війська.

  • Експерти Інституту вивчення війни проаналізували виступ президента РФ Володимира Путіна 22 лютого та відкликання указу від 2012 року, який частково підкріплював суверенітет Молдови у розв’язанні питання про майбутнє Придністров’я.


0 коментарів

コメント


bottom of page