top of page
Пошук

Суд знову продовжив домашній арешт митрополиту УПЦ МП Феодосію


Очільнику Черкаської єпархії УПЦ МП митрополиту Феодосію знову продовжили запобіжний захід. Відповідне клопотання сторони обвинувачення задовольнив 2 листопада Соснівський районний суд Черкас. Про це повідомляє RISU з посиланням на Про Все.


На початку засіданні розглянули клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу на цілодобовий домашній арешт для підсудного.


“Маючи вже підозри, митрополит 24 жовтня перебував у громадських місцях, зокрема, поблизу одно з храмів. Тоді в області не було повітряної тривоги, тобто особа не мала ніяких підстав перебувати там”, - заявила прокурорка.


Захист підсудного не підтримав таке клопотання.


“24 жовтня у нас було судове засідання, а потім була нарада між захисниками. Це не є заборонено. Мій підзахисний має право спілкуватися з адвокатом. Однак певна особа перешкоджала адвокатській діяльності, бігала та знімала”, — сказав адвокат Володимир Юдін.


Окрім того, адвокат Феодосія подав зустрічне клопотання, в якому просить не продовжувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, а змінити на особисте зобовʼязання. Серед обовʼязків: прибувати до суду, повідомляти суд або прокурора про зміну свого місця проживання, утримуватися від спілкування зі свідками. Також адвокати просять надати можливість клірику УПЦ МП зустрічатися з захисниками після судових засідань задля консультацій по справі, які відбуватимуться на території одного з соборів у місті Черкаси.


“Мій підзахисний є професором духовної академії, не мав раніше судимостей, весь час дотримувався вимог запобіжного заходу. Тому просимо помʼякшення запобіжного заходу”, - сказав адвокат.


Суд ухвалив рішення продовжити цілодобовий домашній арешт із застосування електронного браслета на 60 днів. А також дозволив зустрічатися обвинуваченому із захисниками після судового засідання на території одного з храмів Черкас.


Наступний розгляд справи відбудеться 13 листопада.


Нагадаємо, працівники СБУ повідомили про підозру керівникові єпархії УПЦ МП за розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Другу підозру Феодосій отримав 6 квітня. У квітні митрополита відправили під цілодобовий арешт. Згодом - 23 жовтня - під час домашнього арешту Феодосію повідомили про нову підозру за розпалювання міжрелігійної ворожнечі.


0 коментарів

Commentaires


bottom of page