top of page
Пошук

Священика УПЦ МП судили за антисемітські вислови в TikTok


Настоятеля храму Ікони Божої Матері «Призри на смирення» Дніпродзержинської (Камʼянської) єпархії УПЦ МП у Дніпропетровській області визнали винним у розпалюванні національної ворожнечі та ненависті та образі громадян у звʼязку з їх релігійними переконаннями. Про це повідомляє RISU з посиланням на «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 12 березня.


19 квітня 2023 року настоятель, знаходячись за місцем свого проживання, з мобільного телефона зробив публікацію в соціальній мережі TikTok. Він опублікував відеозапис в якому сказано (мовою оригіналу): «Потому что ты крестьянин, а не жыд… Мы воздержимся от мяса не потому чтоб они были не чисты… как воздерживаются от них жыды». Такі висловлювання викликають у користувачів настрої неприязні, ворожнечі і огиди до євреїв, є образою за національною належністю, нівелюють культурні цінності єврейського суспільства, тобто містять ознаки приниження національної честі та гідності.


У судовому засіданні порушник просив затвердити угоду про визнання винуватості.


У справі є потерпілий, який надав прокуророві письмову заяву, що не заперечує проти укладання угоди про визнання винуватості.


Священик одружений, має восьмеро дітей, шестеро з яких неповнолітні, раніше не судимий.


Йому призначили узгоджене покарання у виді 2 років обмеження волі, звільнивши від його відбуття з іспитовим строком на 1 рік. Мобільний телефон, який був наряддям злочину, конфіскується у дохід держави.0 коментарів

Comments


bottom of page