top of page
Пошук

СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ МП, який агітував за приєднання Херсонщини до РФ

Служба безпеки України заочно оголосила підозру іподиякону так званої "Херсонської єпархії РПЦ" Назару Шкілю, який агітував за "приєднання" Херсонської області до складу Росії. Про це повідомляє RISU з посиланням на СБУ.


За даними слідства, під час тимчасового захоплення Херсона фігурант одним із перших підтримав російських загарбників та пішов із ними на співпрацю як клірик місцевої громади Української Православної Церкви Московського Патріархату.


Очільник створеної росіянами псевдоадміністрації Володимир Сальдо погодив кандидатуру підозрюваного на "посаду" керівника загарбницької організації, яка діяла під виглядом "громадського об’єднання молоді".


Встановлено, що в межах своїх пседообов'язків Шкіль зібрав "однодумців" для розфарбування стели на в’їзді в захоплений на той час Херсон у кольори російського прапора. Про це колаборант прозвітував під час прямих трансляцій в ефірах центральних телеканалів Росії.


Також клірик агітував вірян підтримати псевдореферендум щодо "приєднання" регіону до складу Російської Федерації.


Під час визволення Херсонської області фігурант разом із батьком – настоятелем місцевого храму УПЦ МП утік до міста Ставрополь.


СБУ зібрала на зловмисника доказову базу. Йому інкримінується вчинення злочинів, передбачених трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);

  • ч. 1 ст. 436-2 (заперечення збройної агресії рф проти України);

  • ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

 

Тривають комплексні заходи для притягнення колаборанта до відповідальності. Вирішується питання про кваліфікацію дій його батька, який так само причетний до інформаційно-підривної діяльності на користь РФ.


0 коментарів

Comments


bottom of page