top of page
Пошук

РПЦ нищить ідентичність викрадених українських дітей, - ISW


Представники Російської Православної Церкви навмисне нищать ідентичність українських дітей, яких примусово вивезли з дитячих будинків та інтернатів Донецької області. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передає RISU з посиланням на Главком.


Зокрема аналітики Інститут посилаються на спільне розслідування російського опозиційного студентського журналу Doxa та ресурсу з відкритим вихідним кодом Kidmapping.


Doxa виявила, що з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році російські чиновники депортували дітей з дитячих будинків та інтернатів в окупованій Донецькій області до Ростовської області Росії, де їх відвідав митрополит Ростовський і Новочеркаський Меркурій (Ігор Іванов), який розповідав їм про РПЦ і, схоже, спокушав їх подумати про хрещення в РПЦ. «Священнослужителі РПЦ також закликали депортованих українських дітей до хрещення в РПЦ і, як повідомляється, заохочували їх приєднуватися до різних «військово-патріотичних» молодіжних організацій в Росії», – йдеться у звіті.


Doxa та Kidmapping також виявили, що депортовані діти з окупованих Донецької та Луганської областей перебувають у притулках РПЦ у Воронезькій області, де духовенство РПЦ та пов'язані з нею чиновники проводять «військово-патріотичні» заходи для депортованих дітей, щоб заохотити проросійські та проросійські настрої та відрізати дітей від їхньої української ідентичності.


«ISW продовжує вважати, що депортація українських дітей з наміром знищити їхню українську ідентичність за допомогою таких русифікаційних проектів є порушенням Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, яка забороняє «насильницьку передачу дітей однієї групи іншій групі» на тій підставі, що це є актом геноциду», – наголосили аналітики.


0 коментарів

Comments


bottom of page