top of page
Пошук

Рада ухвалила у другому читанні закон про медичний канабіс

Підтримали легалізацію 248 нардепів.

Верховна Рада України у другому читанні проголосувала за законопроєкт №7457 про медичний канабіс. Це відбулося у четер, 21 грудня. Документ підтримали 248 народних депутатів.


Про це повідомляє Інформатор з посиланням на депутата Ярослава Железняка, а також на Міністерство охорони здоров'я України у Telegram. Після першого читання було подано майже 900 правок, з яких врахували понад 100.

"Дякуємо від імені лікарської спільноти за прийняте рішення, адже медичний канабіс – це ліки для мільйонів людей: онкопацієнтів, людей з розсіяним склерозом, пацієнтів, що отримують паліативну допомогу, тощо", - відреагували у МОЗ.

Відомо, що закон регулює обіг канабісу виключно у медичній, промисловій та науковій діяльності. Водночас розповсюдження марихуани для звичайного споживання (так званого "відпочинку") надалі вважатися злочином і розслідуватиметься поліцією відповідно до законодавства.

Виробництво ліків жорстко контролюватимуть на усіх етапах. Зокрема, вирощувати наркотик зможуть лише юрособи, які отримають відповідну ліцензію та GMP-сертифікат. А робитимуть це під цілодобовим відеонаглядом, до якого матиме доступ Нацполіція. Кожен кущ буде мати індивідуальне кодування, щоб відслідковувати рух рослин до пацієнта.

Отримати ліки на основі медканабісу можна буде лише за електронним рецептом. Його виписуватиме лікар пацієнту відповідно до його стану, як це відбувається з морфіном у нашій країні.

"Міністерство охорони здоров’я затвердить перелік хвороб і станів, за яких пацієнту можуть призначатися ліки на основі медичного канабісу", - додали у відомстві.

Закон набуває чинності через півроку після його опублікування. За словами Залізняка, це відбудеться приблизно у другому півріччі 2024 року.

Як голосували по фракціях

Ярослав Залізняк також показав, як голосували депутати по фракціях. Обранці від "Слуги Народу" дали 178 голосів, "Голос" - 19, "Платформа за життя та мир" - 10, "Відновлення України" - 12, "За Майбутнє" - 7, "Довіра" - 12. Водночас жоден нардеп із "ЄС" та "Батьківщини" не підтримав законопроєкт.

Легалізація медичного канабісу в Україні

Розмови та дискусії на тему легалізації медканабісу в Україні тривали досить давно. Верховна Рада підтримала відповідний законопроєкт у першому читанні ще 13 липня 2023 року. А вже 10 жовтня Комітет ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування допустив до другого читання документ.

Проти законопроєкту виступала очільниця "Батьківщини" Юлія Тимошенко. Вона блокувала схвалення, а партія внесла сотні правок до депутатської ініціативи. Парламентарі казали, що прийняття відкладалося саме через неї. Водночас нардепка з комітету з питань охорони здоров’я Ольга Стефанишина наголошувала, що документ про легалізації медканабісу "особливо важливий зараз, коли наша країна перебуває в активній фазі війни, щоб зняти біль від бойових поранень і покращити психологічний стан у час, коли багато українців знаходяться у стресі". 

Відомо, що Комісія ООН з наркотичних засобів ще у 2020 році прийняла рішення про виключення медичного канабісу та похідних з найнебезпечнішої категорії наркотиків. Наразі канабіс легалізований у 56 країнах світу, в тому числі й у Норвегії, Німеччині, Великобританії, Нідерландах, Австрії, Іспанії, Італії, Франції, Португалії, Чехії, Данії, Польщі, Греції, Бельгії, Ізраїлі, США та Канаді.


0 коментарів

Comments


bottom of page