top of page
Пошук

ООН ПОЧИНАЄ ПРИЙМАТИ СВІДЧЕННЯ ПРО ТОРТУРИ В РОСІЙСЬКОМУ ПОЛОНІ


Спецдоповідачка ООН з питань катувань Еліс Джилл Едвардс розпочинає прийом свідчень про тортури в російському полоні. Повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Інформує Армія FM.


На початку вересня Україну відвідала спецдоповідачка ООН з питань катувань Еліс Джилл Едвардс. Вона мала можливість особисто почути про численні катування наших захисників та цивільних.


Коордштаб закликає правозахисні та громадські організації, об'єднання членів родин захисників України та цивільних заручників повідомляти Спецдоповідачці ООН про факти тортур наших співгромадян з боку росіян. Матеріали мають бути подані на електронну пошту hrc-sr-torture@un.org.


Якщо подання будуть відповідати зазначеним нижче вимогам, їх буде враховано у фінальному звіті. Кінцева дата подання — 31 жовтня 2023 року.


Тема повідомлення: Input for SRT's country visit to Ukraine.


Обмеження обсягу тексту: до 2000 слів.


Формат файлу: Word, PDF.


Мови повідомлення: англійська, французька.


Інформацію можуть подавати усі зацікавлені організації, включаючи громадські, а також об'єднання членів родин захисників України та цивільних заручників, щодо питань, пов'язаних з абсолютною забороною катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження.


Усі матеріали будуть розглянуті з дотриманням конфіденційності.


Повний звіт за результатами візиту в Україну з детальним аналізом та рекомендаціями пані Едвардс оприлюднить у березні наступного року в Женеві на Раді ООН з прав людини.


У разі виникнення питань стосовно процедури подання просимо звертатися на консультаційну лінію Координаційного штабу:

— 0 800 300 529, з 10:00 до 17:00,

а також до юридичного відділу:

— 068 929 62 60 з 10:00 до 17:00.


Якісному оформленню матеріалів сприятиме використання Посібника ООН з питань ефективного розслідування і документування фактів катувань та іншого жорстокого, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження або покарання, відомого як Стамбульський протокол, український текст якого розміщено за адресою.


0 коментарів

Comments


bottom of page