top of page
Пошук

НАТО обіцяє посилити підтримку України


У заяві міністри також засудили «постійні й безсоромні напади» Росії, які «позбавляють мільйони українців основних людських послуг»

Союзники по НАТО пообіцяли допомогти Україні відремонтувати енергетичну інфраструктуру, пошкоджену російськими ударами, після того, як Україна закликала своїх західних партнерів надати їй спеціальне обладнання для відновлення електромережі. Повідомляє Радіо Свобода.


Під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО 29 листопада в Бухаресті союзники по Альянсу пообіцяли «надалі посилити» підтримку України, зокрема надати обладнання для відновлення енергетичної інфраструктури країни.


У заяві міністри також засудили «постійні й безсоромні напади» Росії, які «позбавляють мільйони українців основних людських послуг».


Росія атакує українську енергетичну інфраструктуру з жовтня, що Київ і його союзники вважають навмисною кампанією з метою завдати шкоди цивільному населенню.


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що обстріл енергетичної інфраструктури означає, що Росія використовує холодну погоду як «зброю».


Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україні необхідне обладнання, щоб відновити подачу електроенергії громадянам, які залишилися в холоді й темряві через перебої, спричинені пошкодженнями.


«Якщо у нас будуть трансформатори й генератори, ми зможемо відновити наші енергетичні потреби, – сказав Кулеба, виступаючи перед журналістами в Бухаресті на полях засідання НАТО. – Якщо у нас будуть системи протиповітряної оборони, то ми зможемо захиститися від наступних ракетних ударів Росії. Одним словом: «Патріоти» і трансформатори – це те, що найбільше потрібно Україні».

0 коментарів

Comments


bottom of page