top of page
Пошук

Московська Церква будувала тут гаражі, - директор заповідника «Чернігів Стародавній»


Московський Патріархат в орендованих приміщеннях самовільно будував гаражі, паркани й нищив заповідний культурний шар. Повідомляє RISU.


Про це Укрінформу розповів директор заповідника "Чернігів Стародавній" Андрій Лісовий.


"Власником названого майна є держава, розпорядником – заповідник "Чернігів Стародавній". Майном безоплатно користувалася УПЦ МП. За новими змінами в законодавстві держава не може передавати майно в користування безоплатно. Термін попереднього користування закінчився в 2021 році. Ми запропонували єпархії УПЦ МП укласти договір оренди, однак вони відмовилися. Почали висувати зустрічні вимоги, що є абсолютно протизаконно", – сказав Лісовий.


За словами керівника заповідника, у жовтні-листопаді минулого року в Чернігові працювала комісія Міністерства культури, яка дійшла висновку про неналежне користування майном.


"Подальше користування майном у тому стані, в якому воно перебувало, загрожувало життю й безпеці людей. Окрім того, представники цієї церкви самовільно будували гаражі, паркани й нищили заповідний культурний шар. У конфлікті чернігівська громада однозначно зайняла нашу позицію. Ми поставили охорону по всьому периметру. Тому вважаю, що представників московської Церкви в заповіднику "Чернігів Стародавній" більше не буде, як би вони не називалися", – додав Лісовий.


0 коментарів

Comentarios


bottom of page