top of page
Пошук

Ми налаштовані рішуче: Волкер розповів про поставки зброї Україні і настрої в Конгресі та Сенаті США


Сполучені Штати Америки рішуче налаштовані продовжувати надавати Україні оборонну допомогу. Темпи постачання зменшувати не збираються, адже українські захисники дуже швидко використовують боєприпаси.


Повідомляє Обозреватель із посиланням на заяву колишнього спеціального представника США в Україні Курта Волкера в інтерв'ю "Радіо Свобода". За його словами, американці вже зробили дуже багато, надавши величезну кількість озброєння.


"Йдеться про суми більші за оборонні бюджети більшості інших країн. І це дійсно змінило ситуацію. Темпи поставок будуть зберігатися або зростати. Ми говоримо про системи HIMARS, про постійний потік боєприпасів і артилерійських снарядів. І ми постійно намагаємося розширити наші можливості, щоб Ми рішуче налаштовані на це і вже виділили фінансування на це – і на цей фінансовий рік, і на початок наступного", – запевнив він.

За словами Волкера, Конгрес має велику рішучість зробити все, щоб переконатися, що наступний раунд фінансування дозволить продовжити постачання в тому ж темпі.


"Але Україна використовуватиме більше зброї та боєприпасів швидше за темпи постачання. І всі ми визнаємо і розуміємо це. На початку цієї війни, я думаю, Сполучені Штати та багато партнерів були надто повільні і надто стримані в тому, що робили. І ми повинні переконати лідерів, щоб вони сказали: "Добре, немає "Стінгерів"? Чому б і ні, тепер є "Стінгери". Тепер є гаубиці, яких раніше не було, тепер є артилерійські системи, тепер є HIMARS", – вважає він.


Волкер додав, що тиск має продовжуватися, щоб розширювати рамки: щодо типів озброєння, дальності артилерії, швидкості.


За його словами, в США все менше політиків, які б хотіли зберегти обличчя Путіну.


"Але я стурбований іншими американськими трендами. Близько 80% Конгресу і Сенату повністю підтримують Україну, різко виступають проти російської агресії проти України, виступають за надання допомоги Україні, щоб вона могла протистояти цій агресії. Але є інші 20%, які не підтримують ці дії з різних причин. Хтось ставить за пріоритет Китай, хтось вважає це марною тратою бюджетних грошей, бо незрозуміло, як довго це доведеться робити, хтось думає, що є достатньо внутрішніх пріоритетів, які теж треба профінансувати. А дехто вважає, що це безнадійно, що це не буде працювати. Ці голоси стали помітні значно пізніше, і ми бачимо все більше людей, які наводять ці аргументи. Тому зараз для більшості, для тих 80% важливо бути сильними і чіткими у продовженні підтримки України", – резюмував він.

0 коментарів
bottom of page