top of page
Пошук

Ми знайдемо спосіб, як вигнати Російську Церкву з Почаївської лаври, - голова Тернопільської облради


Тернопільська облрада планує ініціювати звернення до влади з вимогою повернути Почаївську лавру обласній громаді. Повідомляє RISU з посиланням на "Еспресо.Захід".


Про це в ефірі телепрограми "Про головне в деталях" розповів голова Тернопільської облради Михайло Головко, передає .


За його словами, Тернопільська облрада збирала вже п'ять позачергових засідань, зверталася до уряду, парламенту та Мінкульту з вимогою розірвати угоду з УПЦ МП, однак це не дало жодних результатів.


"Ми зробили робочу групу, виїзні засідання, виїжджали туди на місце, вказуємо їм факти порушень щодо користування землею і щодо інших речей, які вони там з порушеннями проводять, що є підставами розірвання угоди, але вони цього не хочуть", - зазначив Головко.


Відтак на сесії Тернопільської облради наступного тижня буде ініційовано звернення, щоб віддати святиню у власність обласній громаді, як це було до 2022 року.


"А ми знайдемо спосіб, як вигнати звідти Російську Церкву, ми знайдемо спосіб, як розірвати угоду, якщо це не може зробити Ткаченко, не зможе зробити це уряд і парламент, який не хоче розглядати законопроєкти про заборону ворожої Церкви", - наголосив очільник облради.


Крім того, він зазначив, що громада Тернопільщини продовжує збирати підписи вже не лише за заборону діяльності УПЦ МП на території України, а й за те, щоб забрати Почаївську святиню в Московської Церкви й відати її українській.


Довідково. До комплексу споруд Почаївської лаври належать Свято-Успенський собор (1771-1782 року), Підземний храм на честь Йова Почаївського (1774 р.), Келії (1771-1780 pp.), Церква Всіх Святих, Архиєрейський дім, Надбрамний корпус (Святі ворота), Церква преподобних Антонія та Феодосія Печерських, Церква Похвали Пресвятої Богородиці (Тепла церква), Дзвіниця заввишки 65 м, будинок Почаївської духовної семінарії, храм на честь Великомучениці Варвари, Троїцький собор, каплиця на честь 400-річчя перенесення Почаївської чудотворної ікони Божої Матері, Преображенський собор (2013 р.)


Передісторія

Московський Патріархат має договір про оренду Почаївської лаври до 2052 року. Угоду можна розірвати, однак місцева влада не має відповідних повноважень, зазначав начальник управління етнополітики, свободи совісті та цифрових трансформацій департаменту культури та туризму Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Кульчицький.


Договір оренди Почаївської лаври настільки нікчемний, що його може оскаржити навіть юрист-початківець. У цьому переконаний депутат Почаївської міської ради, а зараз мобілізований військовослужбовець ЗСУ, який боронить кордони України від окупантів, Тарас Паляниця.


В кінці січня на сайті Кабінету Міністрів України зареєстрували петицію щодо розірвання договору оренди Почаївської лаври з УПЦ Московського Патріархату.


16 лютого відбулося перше засідання робочої групи, яка вивчає правомірність використання комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської лаври Московським Патріархатом, а вже в березні міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив про початок процесу повернення майна держави у Почаївській Успенській лаврі.


Тернопільська облрада також звернулася до ОВА, Мінкульту та РНБО щодо повернення державі споруд Почаївської лаври.


На переконання голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка, Почаївська лавра – останній форпост "русского міра", якщо вона позбудеться російських попів, то УПЦ МП не буде.


Загалом окрім УГКЦ та УПЦ МП, на Почаївську лавру також претендує Православна Церква України. Однак у Міністерстві культури та інформаційної політики ще не визначилися щодо того, як вирішити цю суперечку.

У кінці квітня цього року під час виїзного засідання робоча група зафіксувала низку порушень, що є підставами для припинення оренди Почаївської лаври.


0 коментарів

Comments


bottom of page