top of page
Пошук

Митрополит УПЦ МП отримав 5 років тюрми за антидержавну діяльність


За матеріалами СБУ до 5 років тюрми засуджено митрополита Тульчинського УПЦ МП Іонафана (Єлецьких), який виправдовував повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Повідомляє RISU.


Суд підтвердив доказову базу, зібрану СБУ, і призначив клірику покарання – 5 років позбавлення волі.


Зокрема, його засуджено за злочини, передбачені Кримінальним кодексом України:

  • ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);

  • ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

  • ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);

  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Згідно з матеріалами слідства, фігурант поширював серед вірян пропагандистські листівки, де закликав до захоплення влади та зміни меж державного кордону України.


А на одному із сайтів РПЦ розміщував публікації на підтримку російських окупантів та їхніх воєнних злочинів.


Ініційована СБУ експертиза вилучених під час обшуків матеріалів (прокремлівських агіток і літератури) підтвердила факти незаконної діяльності митрополита.


Служба безпеки передала обвинувальний вирок до суду щодо очільника Тульчинської єпархії УПЦ МП у січні 2023 р. А 5 червня відбулося перше судове засідання.


У травні 2023 року за матеріалами СБУ районний суд м. Кропивницький вперше в Україні виніс вирок митрополиту УПЦ МП, екскерівнику Кіровоградської єпархії митрополиту Іосафу. Він та секретар цієї установи повністю визнали свою вину у злочинах, які їм інкримінувала Служба безпеки.


0 коментарів

Comments


bottom of page