top of page
Пошук

Майже половина населення України потребує гуманітарної допомоги, – ООН


Жінка везе коробку із продуктовими наборами Всесвітньої продовольчої програми ООН. Фото: Сергій Бобок/AFP.

Російське вторгнення в Україну спричинило серйозну гуманітарну кризу: 18 млн осіб – майже половина населення країни – потребують гуманітарної допомоги. Такою статистикою поділився речник Управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГП) Савіано Абреу в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна. Повідомляють Українські новини.


Абреу наголосив, що якщо продовжуватиметься поточна тенденція, то погіршення гуманітарної ситуації в Україні неминуче. Особливо важливо враховувати наближення зими, що створює додаткові ризики та збільшує потреби населення.


"Очікуємо, що до кінця року наростимо обсяг гуманітарної допомоги та забезпечимо нею до 11 млн осіб. … Наша мета – допомогти щонайменше 11 млн людей із понад 18 мільйонів, які потребують підтримки в Україні", – сказав Абреу.


"Ми плануємо з жовтня по березень надати конкретну допомогу на зимовий період близько 1,3 млн осіб у районах, що не розташовані поблизу лінії фронту. Наприклад, це оплата оренди житла для внутрішньо переміщених осіб або оплата комунальних послуг, опалення", – розповів Абреу .


Громадянам, які мешкають поблизу лінії фронту, ООН допоможе відремонтувати житло, щоб вони зустріли зиму у теплі.


Ще одна частина місії УКГП – підтримка міських та районних громад щодо забезпечення тепло-, електро- та водопостачання взимку. Представники ООН також працюють над тим, щоб запобігти загибелі худоби взимку. Крім цього, щотижня вони відправляють два-три гуманітарні конвої в прифронтові райони.


"Жителі багатьох населених пунктів поблизу лінії фронту мають труднощі з доступом до постачання, ринки не працюють. Тому ми їдемо в ці райони з конкретною допомогою. Взимку до цієї допомоги додаються зимовий одяг, ковдри, опалювальні прилади", – сказав представник ООН.


За 2022 рік ООН встигла надати допомогу 16 млн людей в Україні. Йдеться про постачання води, продуктів, відновлення житла, надання тимчасових укриттів, медичних та освітніх послуг, а також грошової допомоги. У 2023 році підтримка вже надана майже 8 мільйонам людей.


0 коментарів

Comments


bottom of page