top of page
Пошук

Лондон буде "головним" партнером України у формуванні авіаційної коаліції – Cунак


Зеленський і Сунак обговорили передання ЗСУ літаків під час зустрічі 15 травня Фото: ЕРА

Великобританія активно сприятиме забезпеченню Збройних сил України західними винищувачами. Про це британський прем'єр-міністр Ріші Сунак заявив на спільному брифінгу із президентом Володимиром Зеленським, який транслював CNN. Повідомляє інтернет-видання "ГОРДОН".


Він не назвав точних термінів передання літаків. Але зазначив, що Великобританія відіграє "велику роль" у навчанні пілотів та інших аспектах логістики.


"Ми тренуватимемо українців, щоб вони стали абсолютно підготовленими пілотами бойової авіації, особливо в аспекті тактики НАТО, що є важливою частиною довгострокового партнерства", – сказав британський прем'єр.


За словами Зеленського, у них із Сунаком була на цю тему була "дуже продуктивна розмова". Він підтвердив, що йшлося про винищувачі.


"Ми хочемо створити цю "коаліцію винищувачів", і я дуже позитивно до цього ставлюся. Ми поговорили про це, і найближчим часом ви почуєте, думаю, про важливі рішення. Але поки що треба над цим ще трохи попрацювати", – сказав президент.


15 травня президент України приїхав на переговори до Великобританії. Сунак заявив, що європейське турне Зеленського відбувається у вирішальний момент війни проти російської агресії й союзники "не мають підвести Україну".


Уранці британський уряд повідомив про новий пакет військової допомоги Україні. Лондон заявив про передання "сотень ракет для систем ППО і додаткових безпілотних авіаційних систем, включно із сотнями нових ударних безпілотників великої дальності з радіусом дії понад 200 км".


Також 15 травня Лондон заявив, що влітку 2023 року Великобританія розпочне навчальну місію для українських пілотів, щоб підтримати їхні зусилля щодо створення нових українських ВПС із використанням літаків F-16 стандарту НАТО.


Контекст:

Україна закликає союзників надати їй бойові літаки західного типу від початку повномасштабної війни, обговорення питання в публічній площині активізували протягом останніх місяців.


Наприкінці березня глава Пентагону Ллойд Остін допустив передачу Україні винищувачів F-16, але не на поточному етапі війни. За нинішнього стану справ літаки F-16 не змінять ситуації на фронті на користь України, вважає він. Остін додав, що підготовка до передавання ЗСУ американських винищувачів F-16 може тривати приблизно 18 місяців.


Глава Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі, коментуючи питання про винищувачі F-16 для України, зазначив 21 квітня, що США роблять ставку на потужні системи ППО/ПРО, щоб запобігти повітряним атакам із боку Росії.


Україна не чекатиме на постачання F-16, щоб розпочати контрнаступ, наголосив у квітні президент України Володимир Зеленський.


Глава МЗС України Дмитро Кулеба 9 травня закликав західних партнерів надати Києву озброєння, щоб закрити небо країни від повітряних атак країни-агресора РФ.


9 травня прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що його уряд припускає можливість передання Україні винищувачів F-16. Рютте зазначив, що Нідерланди обговорюють варіанти постачання бойової авіації Києву з Данією, Великобританією, деякими іншими країнами Європи, а також зі США. Глава уряду зазначив, що "дискусія триває".


Нагадаємо: Кулеба і Блінкен обговорили контрнаступ України та потребу постачання F-16.

0 коментарів

Комментарии


bottom of page