top of page
Пошук

Кремль продовжує надсилати західній аудиторії наративи щодо поділу України – ISW


Кремль посилює риторику щодо гіпотетичного поділу України і хапається за непов’язані з цим теми. Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у своєму щоденному огляді. Повідомляє Інформаційний спротив.


На думку воєнних аналітиків це робиться для того, щоб нормалізувати наратив про поділ у західних дискусіях про Україну. Відтак, заступник голови Ради безпеки росії Дмитро Медведєв заявив 5 лютого, що нібито європейські плани будівництва залізничної лінії з Іспанії до Львова є свідченням визнання Заходом того, що Львів стане “новою столицею України в межах [Львівської області]”, після закінчення війни росії в Україні.


ISW наголошує, що цей план, зокрема, не має нічого спільного з українськими кордонами або закінченням війни в Україні і є незалежним європейським інфраструктурним проектом.

Примітно, що Медведєв розмістив свої заяви на своєму англомовному акаунті, а не на російськомовному акаунті в Telegram. Це свідчить про те, що його заява була розрахована на міжнародну аудиторію, а не на внутрішню російську аудиторію.


ISW зазначив, що заява Медведєва сприяє російській інформаційній операції, яка помилково зображує Україну як штучно сконструйовану державу. Це робиться, щоб зменшити військову підтримку України з боку Заходу і нормалізувати західні дискусії, які підштовхують Україну до передачі значної частини своєї території і населення рф, як легітимного способу завершення війни.


Аналітики також відзначили, що путін та інші російські високопосадовці нещодавно відновили наратив, в якому вторгнення в Україну розглядається як історично виправдане імперське завоювання. В грудні 2023 року вони запропонували переважно російськомовній аудиторії, що росія та європейські держави можуть розділити Україну і залишити її як “суверенну” державу в межах Львівської області. Це згодом привернуло певну увагу з боку кількох правонаціоналістичних центральноєвропейських політиків.


За оцінками ISW, путін продовжує дотримуватися своїх максималістських цілей в Україні, які рівнозначні повній капітуляції України і Заходу.


0 коментарів

Comments


bottom of page