top of page
Пошук

Канцлер ФРН Шольц закликав Путіна зупинити кровопролиття в Україні

Канцлер ФРН назвав російське вторгнення до України кричущим порушенням міжнародного права. Водночас він висловився проти надання Берліном бойових літаків Києву. Повідомляє Deutsche Welle.


Канцлер ФРН Олаф Шольц


Канцлер ФРН Олаф Шольц (Olaf Scholz) знову закликав президента Росії Володимира Путіна припинити війну в Україні: "Мій заклик до російського президента: Зупиніть кровопролиття, виведіть назад російські війська! Це жахлива катастрофа для українського народу, але російський народ також страждає від цієї війни", - заявив він під час спільної пресконференції за результатами перемовин із прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в Берліні в середу, 9 березня.


"Зараз необхідне припинення вогню", - зазначив Шольц, підкресливши, що уряд ФРН у тісній взаємодії з міжнародними партнерами шукає дипломатичні шляхи врегулювання кризи. "Ми бачимо зараз багато нападів на українські міста, школи та житлові будинки. Життя людей в зоні бойових дій нестепне. Страждання людей в регіоні кризи шокує нас", - відзначив канцлер ФРН, підкресливши, що російський напад на Україну є кричущим порушення міжнародного права.

"У Європі розпочалась інша епоха. Світ, у якому ми живемо, вже не такий, як раніше", - констатував Шольц.


Німеччина проти постачання бойових літаків Україні

Канцлер ФРН запевнив уряд у Києві у своїй підтримці, нагадавши, що Німеччина вже надає Україні певні види озброєнь та підтримала запровадження суворих санкцій проти Росії. Водночас він виступив проти надання Україні винищувачів МіГ-29 з країн НАТО. "Ми маємо вкрай уважно обмірковувати ті конкретні кроки, які ми робимо. І тут, безумовно, не йде мова про бойові літаки", - підкреслив він.


Зі свого боку Джастін Трюдо також застеріг від подальшої ескалації кризи в Україні. Він сказав, що його країна буде й надалі постачати Україні спорядження та озброєння. "Ми маємо діяти плечем до плеча із нашими партнерами та стежити за тим, аби не сприяти ескалації. Ми хочемо деескалації та припинення конфлікту", - зазначив він, додавши, що Україну треба підтримувати "усіма можливими способами".


Напередодні Польща запропонувала передати свої винищувачі МіГ-29 на базу ВПС США "Раммштайн" у Німеччині з метою їхньої подальшої передачі Україні, але США одразу назвали цей план "неприйнятним", закликавши подумати про можливі геополітичні наслідки, якщо бойові літаки вилетять до українського повітряного простору, де йдуть бойові дії, з території баз США чи НАТО.

0 коментарів
bottom of page