top of page
Пошук

Зустріч голови ЦРУ та СЗР в Анкарі: США застережуть РФ від застосування ядерної зброї, — ЗМІ


Фото: Getty Images | Вільям Бернс – голова ЦРУ

За інформацією журналістів, на зустрічі Вільяма Бернса та Сергія Наришкіна не порушуватимуть питання врегулювання українського конфлікту.


Директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс знаходиться в Анкарі, Туреччина, де переговорить з головою служби зовнішньої розвідки СЗР РФ Сергієм Наришкіним. Він передасть йому повідомлення щодо наслідків потенційного застосування Росією ядерної зброї в Україні, повідомив представник Білого дому, повідомляє Фокус з посиланням на Reuters.


В Анкарі директор ЦРУ не порушуватиме тему врегулювання українського конфлікту, але передасть повідомлення про наслідки можливого застосування Росією ядерної зброї. Саме це повідомило видання з посиланням на неназване джерело.


Представник Білого дому на умовах анонімності, зі свого боку, заявив, що Вільям Бернс, у минулому посол США в Росії, не вестиме жодних переговорів, окрім теми ядерної зброї, але також порушить тему американців, які перебувають в ув'язненні в Росії.


У Кремлі, куди представники Reuters звернулися за коментарями, заявили, що не можуть ні підтвердити, ні спростувати повідомлення про зустріч Бернса та Наришкіна. В СЗР РФ не відповіли на запит.


За словами чиновника з Білого дому, Україна заздалегідь поінформована про поїздку голови ЦРУ в Туреччину. Раніше Бернс зустрічався з російським президентом Володимиром Путіним у 2021 році за вказівкою президента Джо Байдена, щоб висловити стурбованість Вашингтона щодо нарощування російських військ навколо України.


Востаннє російська й американська делегації зустрічалися в Женеві 10 січня 2022 року для переговорів щодо гарантій безпеки. Тоді делегацію Росії очолювали заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков і заступник голови Міноборони Олександр Фомін, а делегацію США — перша заступниця держсекретаря Венді Шерман.

0 коментарів
bottom of page