top of page
Пошук

ЗСУ зруйнували два важливі мости в районі Бахмута, хочуть перерізати потенційні шляхи відступу РФ


Бої за Бахмут

Підрозділи Сил оборони України підірвали два мости в районі Бахмута на Донеччині, хоча деякі західні ЗМІ приписали пошкодження одного з них окупантам. Війська РФ продовжують наземні атаки у місті та його околицях, намагаючись захопити його ще з травня 2022 року і зазнаючи величезних втрат. Повідомляє Обозреватель.


Аналітики вважають, що українські військові мають намір перерізати ворогу потенційні шляхи для відступу. Про це йдеться у зведенні американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).


Зазначається, що 3 березня російські сили продовжували наземні атаки навколо Бахмута, поки пропагандисти просували наративи про нібито намір ЗСУ провести контрольований відступ, принаймні, з деяких частин міста.


Український генеральний штаб повідомив, що Сили оборони відбили атаки ворога на сам Бахмут, а також у районі Васюківки (13 км на північ від міста), поблизу Дубово-Василівки (6 км на північний захід), Оріхово-Василівки (10 км на північ від міста), Григорівки (10 км на північний захід) та Богданівки (8 км на північний захід).


На кадрах із геолокацією, опублікованих у п'ятницю, видно, як українські воїни зруйнували міст через річку Бахмутівка на північному сході міста та ще один міст через трасу Хромове – Бахмут на захід від нього.

Зруйнований міст у с. Хромове. Джерело: Twitter MilitaryLand.net

Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин стверджував, що його сили майже повністю "оточили Бахмут" і українські війська нібито можуть реально відійти тільки однією дорогою (ймовірно, маючи на увазі маршрут Хромово – Бахмут). Водночас російські блогери стверджували, що бойові сутички продовжуються на півночі Бахмута в районі промислового підприємства "АЗОМ", а також у міських районах південної та східної частини населеного пункту.

Розташування мосту на карті. Джерело: Twitter MilitaryLand.net

Один із пропагандистів навіть запевняв, мовляв, "вагнерівці" прорвали українську оборону в Іванівському (5 км на захід від Бахмута трасою Т0504 Костянтинівка – Годин Яр – Бахмут) та "загрожують західним околицям Бахмута з Іванівського". Підтверджень цього твердження, звичайно ж, немає.


На думку військових експертів, українські сили, схоже, створюють умови для контрольованого відходу з бойових дій із частин Бахмута. На їхнє припущення, превентивне руйнування мостів вказує на те, що українські війська можуть спробувати перешкодити пересуванню російських військ у східній частині Бахмуту та обмежити потенційні шляхи відходу ворога з міста на захід.

Джерело: deepstatemap.live

Раніше радник президента України Олександр Роднянський заявляв, що українські сили можуть відступити з позицій у Бахмуті за необхідності. Хоча також зазначив, що Україна зміцнила район на захід від міста так, що навіть якщо ЗСУ розпочнуть відхід, окупанти не обов'язково зможуть швидко взяти все місто.


"Якщо українське військове командування визнає за необхідне піти з Бахмута, воно, ймовірно, проведе обмежений і контрольований відхід із особливо складних ділянок східної частини, судячи з українських заяв та повідомлень про дії української сторони", – наголосили в ISW.

Карта боїв навколо Бахмута. Джерело: understandingwar.org

У Бахмуті й навколо нього продовжують точитися запеклі бої. Росія кинула на штурм міста найбільш підготовлені підрозділи, які намагаються оточити його, але ЗСУ продовжують тримати оборону. Захисники кажуть, що ситуація останнім часом погіршилася, але просять довіряти лише офіційним джерелам.

0 коментарів

Comments


bottom of page