top of page
Пошук

Зеленський оголосив старт "Великого будівництва" на Укрзалізниці


Наступним важливим напрямом програми "Великого будівництва" стане оновлення залізниці, модернізація рухомого складу та залізничних колій. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу на форумі "Велике будівництво: нова залізниця", повідомляє пресслужба Офісу президента.


Зеленський зазначив, що досі у межах програми ремонтувалися дороги, зводилися школи та лікарні, пізніше – реконструювалися історичні пам'ятники.

"Сьогодні ми презентуємо нове "далі". Стартує наступний важливий напрямок – нова українська залізниця. Роками залізницю руйнувала "корозія": це поганий менеджмент та корупція", – зауважив президент.


За його словами, державі вдалося повернути контроль над Укрзалізницею лише влітку 2021 року після втручання Ради національної безпеки та оборони (РНБО).


"Ми вже бачимо перші важливі позитивні результати. Вперше за 12 місяців УЗ вийшла на прибутковість. Підвищено вартість вантажних перевезень; занижено тарифи на користь великого бізнесу – в минулому. Замість них – додаткові 2 млрд грн, які УЗ отримала цього року, і понад 12 млрд грн, які компанія обов'язково отримає наступного", – зазначив глава держави.


Міністр інфраструктури Олександр Кубраков зі свого боку додав, що "Велике будівництво" передбачає оновлення залізничних колій, вагонів та локомотивів. Зокрема, за словами міністра, до 2024 року планується електрифікувати щонайменше 500 км та розширити мережу швидкісного міжрегіонального сполучення Інтерсіті+ до понад 10 областей.


"З метою оновлення рухомого складу УЗ найближчими роками заплановано збудувати 500 нових спальних вагонів та капітально відремонтувати 150 вагонів, закупити 20 дизельних поїздів, 80 сучасних електричок, 60 модернізованих поїздів, 10 нових поїздів для Інтерсіті", – резюмував він.

0 коментарів

Comments


bottom of page