top of page
Пошук

Залужний розповів в інтерв'ю WP про контрнаступ і те, що його бісить та лякає


UNIAN

Щоб контрнаступ України просувався швидше, потрібно більше зброї, вважає головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Повідомляє BBC NEWS УКРАЇНА.


В інтерв'ю для The Washington Post він висловив розчарування тим, що союзники досі не надали Україні сучасних винищувачів. За його словами, західні союзники ніколи не почали б наступ без переваги у повітрі, а Україна досі не отримала сучасної авіації.


При цьому, зазначає Залужний, від українців чекають швидкого звільнення завойованих росіянами територій.


"Ми випускаємо удесятеро менше артилерійських снарядів, ніж росіяни. Тому бісить, коли чуєш, що довгоочікуваний контрнаступ України почався повільніше, ніж очікували", - пояснює головнокомандувач.


І додає, що його війська щодня просуваються вперед — нехай навіть лише на 500 метрів.

"Це не шоу, яке дивиться весь світ і робить ставки або щось таке. Щодня кожен метр дається кров'ю", - наголосив головком.


"Без повного постачання ці плани взагалі неможливі. Але вони виконуються. Так, можливо, не так швидко, як хотілося б учасникам шоу, спостерігачам, але це їхні проблеми".

BBC/DARREN CONWAY, На нещодавно відвойованих ділянках велися близькі бої

Останні 16 місяців перед 49-річним Залужним стоїть монументальне завдання - очолити українські збройні сили проти потужнішого та краще збройного супротивника.


І йому це вдалося, пише видання, - зокрема, шляхом перетворення своїх солдатів на сучасні, гнучкі сили, навчені тактиці НАТО, а також шляхом відмови від надмірно централізованої структури управління в радянському стилі, яка існувала за часів його навчання.


Питання, які турбують Залужного щодня: коли західні партнери нададуть необхідну Україні зброю - більше боєприпасів та F-16.


"Кількість літаків, що чергують біля наших західних кордонів, удвічі перевищує кількість російських літаків, які нищать наші позиції. То чому б нам не взяти звідти хоча б третину?" - запитує головком.


"Ніхто не каже, що завтра ми маємо переозброїтися та отримати 120 літаків. Мені не потрібно 120 літаків. Я не збираюся погрожувати всьому світу. Достатньо буде дуже обмеженої кількості. Але вони потрібні. Бо іншого шляху немає. Тому що противник використовує інше покоління авіації. Це, якби ми зараз пішли у наступ із луками та стрілами, і всі сказали б: ти що, здурів?" - пояснює він.


Інші загрози

Головнокомандувач розповів про наслідки для України заколоту російської ПВК "Вагнер", наголосивши, що головне завдання - підготуватися до можливих сценаріїв.


За словами Залужного, до того, як сталася спроба заколоту, вагнерівці вже відійшли від лінії фронту після запеклих боїв за Бахмут, який зараз хочуть взяти в оточення українські військові.


"Ми не відчули, що їхня оборона десь ослабла абощо", — сказав він.


Після заяв російського президента Володимира Путіна "вагнерівці", які не захочуть залишатися в Росії та підписувати оборонні контракти, можуть приєднатися до свого лідера Євгенія Пригожина в Білорусі. Тож, Залужному, мабуть, доведеться враховувати додаткову загрозу на північному кордоні України, пише видання.


Генерал каже, що це не єдина загроза.


"У мене багато страхів, і "Вагнер" серед них. І вони не єдині. Якщо ми почнемо говорити про це зараз, у мене запаморочиться голова. … Наше завдання — підготуватися до найгіршого і найімовірнішого сценарію. І ми постараємося мінімізувати можливі наслідки того, що може бути".


Один з найгірших сценаріїв, який має розглянути український головнокомандувач, - загроза того, що Путін може застосувати ядерну зброю.


Минулого тижня президент Зеленський попередив, що українська розвідка отримала інформацію про те, що російські сили готують "теракт з викидом радіації" на окупованій Запорізькій АЕС, найбільшій у Європі атомній електростанції.


Чи змушує це Залужного зробити паузу у спробах повернути контроль над ЗАЕС у рамках контрнаступу?


"Мене це абсолютно не зупиняє, - каже генерал. - Ми робимо свою роботу. Усі ці сигнали чомусь ззовні йдуть: бійтеся ядерного удару. Що ж нам тепер здаватися?"


0 коментарів

Comments


bottom of page