top of page
Пошук

Голова ВРУ повідомив, коли парламент розгляне законопроект про заборону УПЦ МП


Найближчим часом Верховна Рада розгляне в першому читанні урядовий законопроект про заборону релігійних організацій, які пов’язані з російською Церквою. Повідомляє RISU з посиланням на коментар голови Верховної Ради Руслана Стефанчука агентству «Укрінформ».


«На розгляді в першому читанні він може з’явитися вже найближчим часом», – сказав він.


За його словами, до другого читання депутати готові розглянути пропозиції Церков та релігійних організацій, але вони мають бути універсальними для будь-якої релігійної організації в Україні.


«Принципи мають бути закладені такі: Росія - агресор, Росія не має права впливати на українців, в Україні не може бути релігійних організацій, які афілійовано пов’язані з російською церквою, юридична відповідальність має застосовуватися до всіх, не залежно від того, яку релігію чи церкву особа представляє. Зараз час працювати і молитися за Україну», – додав голова парламенту.


Нагадаємо, в січні Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній Раді проект закону №8371, який унеможливлює діяльність в Україні релігійних організацій, керівний центр управління яких знаходиться за межами України в державі, що здійснює збройну агресію проти України.


Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) засуджує зловживання Російською Федерацією релігійними почуттями в агресивній і несправедливій війні проти України.

Представники Ради одностайно заявили про:

  • неприпустимість діяльності в Україні будь-яких організацій, у тому числі релігійних, центри та керівництво яких знаходяться в російській федерації;

  • невідворотність покарання для всіх осіб, причетних до сприяння ворогу та державної зради, незалежно від того, до якої конфесії і церкви вони належать та чи мають якийсь сан;

  • рівність перед законом представників всіх релігій.

Члени ВРЦіРО закликали державні та правоохоронні органи робити все можливе, щоби не допустити дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні.


78% українців вважають, що держава в тій чи іншій мірі має втрутитися в діяльність УПЦ (МП). Зокрема, серед них 54% вважають, що ця Церква має бути заборонена в Україні.


0 коментарів
bottom of page