top of page
Пошук

В УПЦ МП при освяченні престолу вказали, що їхній очільник Патріарх Кирил


Митрополит Уманський і Звенигородський УПЦ МП Пантелеймон (Луговий) 22 серпня звершив освячення престолу храму святого апостола Івана Богослова с. Яблунівка Лисянського благочиння. Повідомляє RISU з посиланням на сайт єпархії.


Єрарху УПЦ МП співслужили клірики Лисянського благочиння та запрошене духовенство. За Богослужінням також піднесли прохання за мир, позбавлення від ворога...


Освячення храму, подія загалом ординарна, бо УПЦ МП часто зводить нові храми. Однак є нюанс.


Користувачі соцмереж звернули увагу й обурились, що на стільниці вказано, що церкву освячено у часи правління Патріарха Московського Кирила.


Священик ПЦУ Миколай Варивода опублікував текст, який священнослужителі УПЦ МП вивели на стільниці:

"Во славу Святыя Единосущныя Нераздельныя Троицы Отца, и Сына, и Святаго Духа: создася, утвердися и осятися храм сей в веси сей Яблунивке, Лисянского благочиния, Уманской епархии в честь св. ап. Иоанна Богослова, священнодействия Богу содействующу при Святейшем Патриархе Московском и всея Руси Кирилле, Блаженнейшем Митрополите Киевском и всея Украины Онуфрие, Высокопреосвященнейшем Пантелеимоне, митрополите Уманском и Звенегородском, в лето от Рождества Христова 2023 августа в 9 день. Да пребудет в храме сем Благодать Святаго Духа до скончания века».


"Що це? Нахабство? Безкарність? Намагання викликати ще більше відторгнення суспільства? "Як можна не любити свою землю аж так?". Схоже відповідь знаходиться поза межами раціо.

«У що бити ще вас, що продовжуєте свою затятість?» (Іс 1:5)", - зазначив він.


Відомий релігієзнавець Юрій Чорноморець, реагуючи на цю подію, нагадав, що священнослужителі УПЦ МП навіть у суд поскаржилися щодо експертизи Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку із Московським Патріархатом.


"Народ, от як можна грозити поданням в суд на експертів, розповідати, що експертиза неправильна і тут же при освяченні престолу писати що освячено в правління Патріарха Кирила?", - зауважив він.


"Експерти проаналізували 6 документів УПЦ і 1 від РПЦ. По кожному окремий висновок - що УПЦ це частина РПЦ. Потім крик від митрополії, що експертиза неправильна! І от освячення престолів у храмах і знову, і знову після Феофанії все одно пишуть "при Кириле Московському". І що це як не красномовне визнання того, що УПЦ частина РПЦ?", - наголосив Чорноморець.


0 коментарів

Comments


bottom of page