top of page
Пошук

В Україні пом'якшили частину валютних обмежень: що зміниться


Нацбанк України пом'якшив частину валютних обмежень. У той же час, НБУ вжив заходів, які перешкоджатимуть відтоку валюти за межі України. Це допоможе зберігати стабільність внутрішнього валютного ринку. Повідомляє Today.ua.

Нові правила, запроваджені НБУ, набудуть чинності із суботи, 12 серпня.


Грошові перекази пенсій за кордон

Громадяни України, які до виїзду за кордон отримували пенсії через Укрпошту, зможуть отримувати свою пенсію і за кордоном у вигляді грошових переказів Укрпоштою. Те саме стосується й іншої соціальної допомоги, яку за законом отримують громадяни України.

"Це дозволить підтримати соціальні ініціативи щодо захисту пенсіонерів, які вимушено перебувають за межами України, та забезпечити виплати гарантованих їм державою пенсій та грошової допомоги", - кажуть у НБУ.


Банки-нерезиденти можуть брати участь в операціях з ОВДП у гривні

Банки-нерезиденти, які відкрили свої кореспондентські рахунки в українських банках, зможуть переказувати на них кошти у гривні та здійснювати операції з українськими ОВДП в українській національній валюті. У Нацбанку України роблять ставку на те, що банки-нерезиденти братимуть активну участь в операціях в українській національній валюті. Але при цьому вони не зможуть конвертувати прибуток, отриманий у гривні, в іноземну валюту та вивести її за кордон. Отже, посилення тиску на валютний ринок не буде.


Товарні біржі зможуть переказувати кошти нерезидентам за кордон

Йдеться про кошти, які були ними внесені як гарантія їхньої участі у біржових торгах. А оскільки ці кошти були внесені ними попередньо, то біржі зможуть повертати їм ці гроші без шкоди для внутрішнього валютного ринку України. Тобто ці валютні кошти не купуватимуться в Україні. Нацбанк сподівається, що це стимулюватиме приплив валюти до України, оскільки іноземні учасники торгів не боятимуться втратити свої гроші.


Валютний нагляд банків за дотриманням резидентом граничних термінів розрахунків щодо операції з імпорту товарів

Якщо імпортеру повністю або частково буде повернуто кошти з рахунку нерезидента, відкритого в українському банку, то банки не матимуть можливості завершувати валютний нагляд за операцією з імпорту товарів.

"Відповідна зміна необхідна, щоб запобігти непродуктивному відтоку іноземної валюти за кордон, що дозволить захистити міжнародні резерви України та стабільність на валютному ринку", - йдеться в інформації НБУ.

0 коментарів

Comments


bottom of page