top of page
Пошук

В СБУ пояснили причину візиту до Почаївської лаври


Сьогодні Служба безпеки проводить слідчі дії на території Почаївської Успенської лаври УПЦ МП. Обшуки проходять у межах кримінального провадження щодо причетності керівництва лаври до розпалювання національної ворожнечі та ненависті. Повідомляє RISU.


Як повідомили з СБУ, за даними слідства, представники Почаївської лаври оприлюднили на сайті монастиря публікацію, в якій ображали національну честь та гідність юдеїв, а також розпалювали релігійну ворожнечу до представників усіх Церков, окрім УПЦ МП.


Крім того, у цьому дописі клірики УПЦ МП поставили під сумнів існування України як суверенної держави окремо від росії.


Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила наявність у тексті інтернет-публікації висловлювань, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу та ненависть.


У межах кримінального провадження за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.


Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства. В СБУ наголошують, що у своїй діяльності вони дотримуються принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважають право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.


Комплексні заходи проводять співробітники СБУ в Тернопільській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури.


0 коментарів

Comments


bottom of page