top of page
Пошук

Володимир Зеленський запровадив санкції проти 120 фізичних та 287 юридичних осіб


У п'ятницю, 10 березня, президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо запровадження санкцій проти 120 фізичних та 287 юридичних осіб. Серед них також є компанії, розташовані в Україні. Відповідний указ №145/2023 з'явився на сайті Офісу президента. Повідомляє Детектор медіа.


Персональні економічні санкції застосували до 120 фізичних осіб, більшість із яких — росіяни. Серед них також є громадяни Кіпру, Великої Британії, Польщі, Туреччини, Нідерландів та Грузії.

Окрім цього, обмежувальні заходи застосували до 287 юридичних осіб, а саме: букмекерських компаній, організаторів лотерей, інвестиційних та розважальних компаній тощо.


«Українська правда» також помітила закономірність, що підсанкційні особи й компанії пов’язані між собою. Так, бізнесмен Владислав Бєшкарьов є засновником ТОВ «Парі Інжиніринг Рус», гендиректором якого є Олександр Івашкевич. Окрім цього, Раїса та Сергій Самсоненки пов’язані з ТОВ «Фортуна» й ТОВ «Бетсіті». В останній директором працює Леон Тірацуян. Усі вони потрапили під санкції.


До цього переліку, зокрема, потрапили компанії, розташовані в Україні компанії: «Паріматч», «Покерматч.ЮА», «Поінтлото», «Твоя беттінгова компанія», «Плей Фан Інвестмент», «Фінансова Компанія Лео» та інші.


Санкції для більшості фізичних та юридичних осіб діятимуть 50 років.


Обмеження ж на п'ять років ввели проти британської компанії «Електронік Пеймент Солюшинз Лтд», кіпрської «Лео Партнерс (СіУай) Лімітед», грузинської фірми «Блек Сі Херітедж ЛЛС» та «Макс Експресс ЛЛС», а також українського ТОВ «Фінансова Компанія Лео».


Міністерству закордонних справ України доручили повідомити компетентним органам Європейського Союзу, США та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.


Нагадаємо, 9 березня президент України Володимир Зеленський анонсував нове засідання РНБО, яке погодить чергові санкції.


У січні 2023 року президент Зеленський запровадив санкції проти 119 прибічників Кремля, серед яких російські пропагандисти, кінодіячі та троє громадян України.


У санкційному списку — політолог та один з ідеологів російського фашизму Олександр Дугін, політтехнолог Петро Щедровицький, пропагандисти Дмитро Кисельов, Маргарита Симоньян, публіцист Олександр Проханов. Також у списку є російські політологи Сергій Караганов, Федір Лук'янов, Тимофій Бордачов, Дмитро Тренін. Окрім цього, до переліку потрапили телеведуча Жанна Бадоєва, співачка Лоліта Мілявська та футболіст Анатолій Тимощук.


У лютому 2023 року Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо запровадження персональних санкцій проти 200 людей, пов'язаних з Росією.


Також Україна запровадила персональні санкції проти 198 російських пропагандистів і діячів медіасфери Росії. У списку є дванадцять громадян України, зокрема, пропагандистка Діана Панченко.


У січні Зеленський розширив санкції проти бізнесмена, екснардепа Вадима Новинського та намісника Києво-Печерської Лаври Павла та інших ієрархів УПЦ МП.

0 коментарів
bottom of page