top of page
Пошук

Британські БТР FV103 Spartan уже в Україні: особливості та характеристики


Міжнародні партнери продовжують посилювати українську армію. Цього разу арсенал Збройних Сил України поповнився британськими гусеничними бронетранспортерами FV103 Spartan. Повідомляє ITsider.


Днями ці машини помітили на сході України. На відео, опублікованому 9 червня на YouTube-каналі «Радіо Свобода Україна», зафіксовано процес розвантаження принаймні двох FV103 Spartan. Відповідні фото також з’явилися у Telegram.


Гусеничний бронетранспортер FV103 Spartan був розроблений британською компанією Alvisplc у 70-х роках минулого століття. Безпосередньо у війська машина почала надходити у 1978 році.


FV103 належить до сімейства бойових броньованих машин CVR (Combat Vehicle Reconnaissance).У британській армії цей БТР призначався для транспортування невеликих спеціалізованих груп розвідників, стрільців-зенітників, мінометників, саперів тощо. Spartan має високу мобільність та доволі компактні габарити, при цьому може перевозити до семи осіб, з яких три – члени екіпажу. Крім цього, для FV103 подолання водних перешкод не є проблемою.


У бронетранспортері застосовано легкий і в той же час міцний зварний алюмінієвий корпус з товщиною до 60 міліметрів. Лобові деталі «тримають» 14,5-мм бронебійні кулі з відстані 200 метрів, а борт і корма захищають екіпаж від вогню стрілецької зброї та осколків снарядів і мін малого калібру.


Усього було вироблено майже 1000 одиниць FV103 Spartan. Близько 500 машин перебувало на озброєнні Сполученого Королівства до 2007 року.

0 коментарів

Yorumlar


bottom of page