top of page
Пошук

Блінкен прибув до Києва і повідомив про постачання нової зброї для ЗСУ на $2 млрд.


Фото: AP | Ентоні Блінкен

Довгострокова військова підтримка буде спрямована й іншим 18 країнам, які можуть мати справу з агресією РФ. Окремо Україна отримає озброєння на 675 млн доларів у межах Рамштайну. Повідомляє Фокус з посиланням на The Washington Post.


У четвер, 8 вересня, держсекретар США Ентоні Блінкен прибув до Києва, причому про візит заздалегідь не повідомлялося. На зустрічі з високопоставленим представником українського керівництва він заявив, що адміністрація американського президента виділить 2 млрд. доларів у межах довгострокової військової підтримки Україні. Про це повідомляє .


Допомога буде надіслана й іншим 18 європейським країнам, які в майбутньому потенційно можуть зіткнутися з російською агресією. Серед цих країн і ті, що входять до НАТО, та інші регіональні партнери США у сфері безпеки, яким може загрожувати Росія.


Це окремий пакет допомоги від 675 млн. доларів, які анонсував глава Міноборони США Ллойд Остін під час конференції в Німеччині на американській військовій базі "Рамштайн".


Серед іншого, ЗСУ отримають від США нові:

  • гаубиці;

  • боєприпаси для артилерійських систем;

  • бронемобілі Humvee;

  • броньований медичний транспорт;

  • протитанкові комплекси та ін.

Міністр оборони США заявив, що війна перебуває на ключовому етапі, бо українські війська проводять контрнаступ на півдні країни. За його словами, є підтвердження успіхів "наших спільних зусиль на полі бою".

З урахуванням нових поставок зброї США за час президентства Джо Байдена загалом надали Україні військову підтримку на 15,2 млрд доларів.

0 коментарів

Comments


bottom of page