top of page
Пошук

Активісти вимагають у СБУ звернути увагу на ікони російських святих у монастирі УПЦ МП


Троїцький Мотронинський жіночий монастир, який розташований у реліктовому Мотрониному лісі, в знаковому для українців Холодному Яру, і досі перебуває у користуванні УПЦ МП та в ньому є ікони на честь російських святих.


Про це пише RISU з посиланням на РБК-Україна з посиланням на публікацію в Telegram-каналі проекту з очистки нашої країни від окупаційних маркерів та назв вулиць “Деколонізація. Україна".


Активісти опублікували фото з православного жіночого монастиря, на якому видно, що стіни храму досі "прикрашають" зображення російських святих, яким повинні молитися відвідувачі.

"Це Мотронинський монастир у легендарному для української нації Холодному Яру, що на Черкащині. Ікони на честь московських та петербурзьких святих. Скільки часу ще будуть сидіти московити в сакральному для українців місці?" - йдеться у дописі.


Мова йде про святих Російської Православної Церкви Матрону Московську і Ксенію Петербурзьку.


Також активісти вимагають у представників СБУ звернути на це увагу.

Троїцький Мотронинський жіночий монастир був заснований як чоловічий у XVI столітті. Від 1911 року він діяв як жіночий монастир.


Після перевороту 1917 року та громадянської війни, настає найважчий період в історії Мотронинського монастиря. Він потерпав від численних набігів банд, в тому числі і загонів червоноармійців.


В 1918-1922 роках монастир став осередком українського повстанського руху, який очолили отамани брати Чучупаки.


Однак після того, як радянська влада "закріпилася" на українських землях, храм почав руйнуватися і перестав виконувати свою роль святилища.


В 1991 році Мотронинський монастир повернули Церкві. Силами релігійної громади та черниць цей древній монастир відреставрували.

0 коментарів

Comments


bottom of page