![Втрати ворога 240726](https://static.wixstatic.com/media/4e722e_af21f90e0a4949dcac55208d26f92170~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_184,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/4e722e_af21f90e0a4949dcac55208d26f92170~mv2.jpg)
![Втрати ворога 240725](https://static.wixstatic.com/media/4e722e_507f1a73261e40849220131107acddc8~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_184,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/4e722e_507f1a73261e40849220131107acddc8~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/4e722e_2255a6b35a23403bb20b9bc8bd8a074b~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_83,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/4e722e_2255a6b35a23403bb20b9bc8bd8a074b~mv2.jpg)
![Втрати ворога 240726](https://static.wixstatic.com/media/4e722e_af21f90e0a4949dcac55208d26f92170~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_184,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/4e722e_af21f90e0a4949dcac55208d26f92170~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/4e722e_4aaa308d53c14eefa2063b7732e9194b~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_86,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/4e722e_4aaa308d53c14eefa2063b7732e9194b~mv2.jpg)
Леонід Маслов
2021-07-01
Наша збірна з футболу не винувата в тому, що гравці розмовляють в офіційних інтерв'ю мовою окупантів, демонструючи усьому світові правильність тези Путіна, що української не існує.
Не треба від гравців вимагати зайвого, вони загалом не дуже промовісті. Головне, щоб гімн хоча б знали. І в футбол грали під нашим прапором. В такий, як в останній грі.
Однак спеціально для захисників і напівзахисників права на мову, з усією повагою до їхніх вподобань і звичок, скажу. Мені огидно і неприємно чути і читати московітську, особливо коли мені або моїм дітям не залишають вибору, нав'язуючи її, зокрема, з екранів телевізорів. Тому я інтерв'ю їхні подібні просто не слухаю, вимикаю. Сподіваюсь так робить більшість україномовних громадян. І це не дуже гарно. А якби вони були українською, ніхто не вимикав би, включаючи тих, хто спілкується переважно московітською.
Тож керівництву команди на майбутнє варто було б замислитися як краще побудувати офіційну комунікацію. Тренера навчити, спікера найняти, чи може з числа гравців хтось міг би спромогтись. Там більшість грає в іноземних клубах і я впевнений, вивчають англійську, або інші мови, напружуються якось. Може хтось хоча б один здатний нейтральною англійською інтерв'ю дати. З закадровим перекладом українською або субтитрами взагалі була б бімба.
![лого информагентсво укр мін](https://static.wixstatic.com/media/4e722e_87d8e4bc0c6648d58c6fe4be8162bff7~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_147,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/4e722e_87d8e4bc0c6648d58c6fe4be8162bff7~mv2.jpg)
![лого информагентсво укр мін](https://static.wixstatic.com/media/4e722e_87d8e4bc0c6648d58c6fe4be8162bff7~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_147,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/4e722e_87d8e4bc0c6648d58c6fe4be8162bff7~mv2.jpg)