top of page

Сергій Станіславович Коваленко

2021-02-21

Князь Роман Ружинський, перший чоловік Софії Карабчиївської, про яку йшлося в попередніх дописах, був фруктом ще тим. Коли він привіз її до себе в Ружин після весілля, то вона побачила там повну розруху. У порядку був лиш арсенал, наповнений зброєю, і стайня з кіньми. Крім того молодий князь, якому ще й 30-ти не було, любив прикладатися до "мальвазій". Він все поривався до воєнних пригод, а при їх відсутності пиячив. Такого роду був. Як відомо, і його дід Остап, і батько Кирик, і дядки Богдан, Микола і Михайло були не останніми людьми у Війську Запорозькому. Щоправда, батько його Кирик із Січчю розсварився і навіть під прапорами Речі Посполитої взяв участь у боях із Запорожцями під Білою Церквою, Каневом і на Солониці 1596 року. Можливо, що й княжич Роман, якому тоді було близько 20-ти років, також був тоді при батькові. Тож і не дивно, що знайшов він собі так само войовничу подругу. Який ішов, таку й здибав.

1608 року, напозичавши грошей під заставу всіх своїх маєтків, найнявши на них 1 тисячу шибайголів, таких як і сам, і залишивши жінку з дітьми і боргами, він подався на Московщину здобувати престола "цареві Димитрію", у квітні 1608 року прибув до Орла, де той стояв, а вже у травні на чолі 13-тисячного війська розгромив під Болоховим (тепер в Орловській обл. РФ) 30-тисячне московське військо, очолюване Дмітрієм Шуйскім, братом царя Васілія Шуйского. У червні-липні 1608 року Роман Ружинський отримав ще дві перемоги вже під самою Москвою.

Проте, на допомогу Москві прийшло шведське військо і здобути Москви "цареві Димитрію" не вдалося, а Роман Ружинський помер у квітні 1610 року від отриманих ран.

Тож княгиня Софія замість слави і багатства зустріла у Києві труну з останками свого чоловіка, якого було поховано в домініканському монастирі на Подолі у Києві. Сама ж повернулася до Ружина відбиватися від загарбників-сусідів і кредиторів, про що вже йшлося в попердніх дописах.

В ілюстрації репродукція з картини Сєрґєя Іванова "Смутноє врємя", на якій зображено табір "царя Димитрія" в Тушині (тепер у складі Москви).

The site was created with the support of:

Logo Ukr.jpg

Subscribe to the newsletter

Application received!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

The editors of the site may not agree with the opinion of the author.

The author bears all responsibility for the material/video/article.

  • White Facebook Icon

© 2021 Open Media Information Agency

© 2021 Open media of Ukraine

bottom of page