top of page
Пошук

NASA перенесло запуск місячної місії Artemis 1 на 3 вересня


Фото: NASA

NASA 30 серпня оголосило про нову дату запуску місії Artemis 1 до Місяця – це субота, 3 вересня, повідомляє Liga.Tech ізпосиланням на Space.com. Перша спроба старту 29 серпня була зірвана через технічну проблему.


Якщо все піде за планом, Artemis 1 стартує з майданчика 39B Космічного центру імені Кеннеді у Флориді протягом двогодинного вікна, що відкривається о 14:17 за місцевим часом (21:17 за Києвом).


Під час зворотного відліку у понеділок, 29 серпня, члени команди Artemis 1 помітили, що один із чотирьох двигунів RS-25, які живлять основний ступінь ракети Space Launch System (SLS), не охолоджувався до необхідної температури. Це -250 градусів за Цельсієм.


Команда Artemis 1 не змогла вчасно усунути проблему під час зворотного відліку в понеділок, тому спробу запуску було скасовано. Зараз команда вважає, що причину проблеми виявлено – це несправний датчик температури на двигуні №3.


Фахівці планують внести деякі зміни в план зворотного відліку — зокрема запустити процес охолодження двигуна на 30-45 хвилин раніше, ніж минулого разу. Протягом наступних кількох днів вони аналізуватимуть дані та зʼясовуватимуть, чи можна полагодити датчик на стартовому майданчику.


За словами Марка Бергера, офіцера з погодних умов запуску 45-ї метеорологічної ескадрильї Космічних сил США, останні прогнози показують загрозу злив і гроз уздовж космічного узбережжя Флориди в суботу. Ймовірність порушення погодних умов під час суботнього вікна запуску становить 60%. Але, на думку Бергера, під час вікна старту буде прояснення й Artemis 1 матиме шанс на старт.

  • До цього у NASA планували запуск на 2 або 5 вересня.

  • Ракета Space Launch System з капсулою Orion не злетіла у запланований час із майданчика 39B космічного центру Кеннеді у Флориді. Старт був запланований на 29 серпня о 8:33 за місцевим часом (15:33 за Києвом).

  • Політ корабля Orion до Місяця триватиме близько тижня. А сама місія завершиться 10 жовтня, коли корабель має повернутися на Землю.

  • NASA вибрало 13 можливих місць для першого висадження американських астронавтів на Місяці в межах програми Artemis, запланованої на 2025 рік. Усі вони розташовані неподалік від південного полюса Місяця.

0 коментарів

Comments


bottom of page