top of page
Пошук

Міністри оборони Франції та України обговорюють можливе спільне виробництво та закупівлі


PHOTO: SÉBASTIEN LECORNU ON TWITTER

Міністри оборони Франції та України обговорюють можливе спільне виробництво та закупівлі


На зустрічі міністрів оборони Франції та України в Києві йшлося про можливе спільне виробництво та оборонні закупівлі.


Джерело: Європейська правда; Міністерство оборони України.


Під час зустрічі міністра оборони Франції Себастьєна Лекорню та його українського колеги Рустема Умєрова йшлося про поточні потреби Збройних сил України, двосторонні проекти військово-технічного співробітництва, навчання українських військових та подальше впровадження Україною стандартів НАТО.


Себастьян Лекорню зазначив, що Франція й надалі допомагатиме у постачанні зброї та навчанні українських військових, зазначивши, що завдяки Франції понад 7 тисяч українських військових пройшли підготовку у Франції та Польщі.


«Третє питання більш стратегічне і стосується нашої здатності спільно виробляти щось для потреб України. Ми наближаємося до такого незвичайного етапу у відносинах між нашими двома країнами, коли ми разом дивимося, що ми можемо спільно виробляти чи купувати», Цитується Себастьєн Лекорню.


Під час візиту було підписано меморандум про наміри співпраці між державним підприємством «Укроборонпром» (колишній держконцерн «Укроборонпром») та Generale Generale de l'Armement (DGA) (Франція). Документ передбачає безстрокову співпрацю та створює нормативну базу для укладання контрактів. Це також сприятиме поглибленню військово-технічного співробітництва, у тому числі розвитку спільних високотехнологічних проектів для забезпечення оборони обох країн, зазначили в Міноборони.


За підсумками зустрічі між промисловцями було укладено «десяток угод» щодо артилерії, бронетехніки, безпілотників і засобів розмінування, йдеться у повідомленні Лекорню в соцмережах. «Завдяки цим угодам Франція мобілізує свою промислову експертизу на підтримку України», – сказав французький міністр.


Зі свого боку Рустем Умєров подякував Франції за допомогу, нагадавши, що завдяки Парижу Україна отримала сучасні системи ППО SAMP/T і Crotale, артилерійські системи CAESAR, протитанкові комплекси Milan, колісні танки AMX, бронетранспортери VAB. і багато іншого.

По темі:

  • Lecornu прибув в Україну 28 вересня. Раніше повідомлялося, що також прибув міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс, який, ймовірно, ще перебуває в Києві.

  • Найближчими днями заплановано проведення Kyiv Defense Industries Forum за участю понад 160 представників оборонної промисловості з усього світу. Точні дати заходу не розголошуються.

  • 28 вересня також стало відомо, що німецька Rheinmetall Group отримала дозвіл Федерального антимонопольного органу Німеччини на створення спільного підприємства з держпідприємством «Укроборонпром» (колишній держконцерн «Укроборонпром»).


Нагадаємо: Скільки танків Abrams прибуло в Україну: цифри від The Washington Post.

0 коментарів
bottom of page