top of page
Пошук

CNN: українські військові знайшли спосіб виявляти міни за допомогою тепловізорів


Українські війська, зіткнувшись з тисячами російських мін у виснажливому контрнаступі, експериментально використовують тепловізори, щоб їх виявляти. Про це пише CNN. Повідомляє Mind.


Зокрема, журналісти телеканалу спостерігали, як ЗСУ розмістили тепловізійну камеру на звичайному “комерційно доступному” безпілотнику в сутінках. Камера ширяє над мінними полями та виявляє десятки теплових сигнатур. Деякі є кратерами, але багато з них – міни, ледь приховані під поверхнею. Тепло, яке вони збирають від яскравого літнього сонця вдень, зберігається, коли сонце заходить, завдяки чому їх чіткіше видно на тепловій камері.

Безпілотники з тепловізійними камерами часто доступні українським військовим і коштують відносно дешево – близько $5000 за штуку. Але масштаб завдання величезний: в середньому до п’яти мін на один квадратний метр – і це на більш ніж 180 000 кв. кілометрів території, ураженої мінами, за офіційними оцінками України.


Військовослужбовці 15-ї Національної гвардії поблизу села Роботине, де точаться серйозні бої, повідомили CNN, що ця тактика є ефективним засобом виявлення мін. На кадрах, наданих CNN, видно, як спеціалізовані українські заряди з детонуючими пристроями принаймні частину загрози усувають.


Команда, яка працює з безпілотниками на передовій поблизу села Роботине, розповіла CNN про те, наскільки інтенсивно заміновані райони навколо них.


«Коли ми зайшли в одну смугу дерев, то виявили до 53 мін-пасток, – розповів Олександр з 15-ї Національної гвардії. – І це не з однієї гранати – ми це називаємо «букет» – гранати поверх інших гранат».


Ще один гвардієць Антон розповів про емоційні випробування на фронті.


«Було багато страшних моментів. Щоразу, коли ви йдете на завдання, ви переступаєте через свій страх. Бо хто ще це зробить? Ніхто. А якщо пришлють іншого, і з ним щось трапиться, ти собі не пробачиш».


0 коментарів

Comments


bottom of page