top of page
Пошук

46 депутатів ВР просять Шмигаля провести інвентаризацію Зимненського та Низкиницького монастирів


Народний депутат Ігор Гузь підготував звернення до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, у якому просить перевірити три святині на Волині – комплекси споруд Зимненського та Низькиничівського монастирів, а також Успенський собор у Володимирі. Підтримали звернення Гузя ще 46 народних депутатів. Повідомляє RISU з посиланням на видання Буг.


Депутати пропонують створити комісію, яка б провела вичерпне обстеження культових споруд. У роботі комісії вони просять звертати увагу:


- на перевірку дотримання орендарями діючих договорів про безоплатне користування, Законів України «Про охорону культурної спадщини», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про основи містобудування», «Про архітектурну діяльність» та ін.;


- на проведенні детальної інвентаризації рухомого і нерухомого державного майна, задля подальшої передачі його на баланс і під охорону відповідних державних структур. У випадку наявності порушень, нардеп буде ініціювати розірвання договорів оренди.


Як сказано у документі, перевірку слід провести, зважаючи на те, що керівний центр УПЦ МП знаходиться за межами України в державі, яка здійснює проти нас збройну агресію. А святині довгий час перебувають у користуванні УПЦ МП.


“Звертаємось до Вас з проханням дати доручення Міністерству культури та інформаційної політики України, Волинській обласній військовій адміністрації (іншим профільним державним структурам) про організацію роботи комісії, яка проведе вичерпне обстеження нижчезазначених культових споруд (пам’яток архітектури національного значення), що орендуються релігійними організаціями Української православної церкви московського патріархату та розташовані на території Волинської області”, – йдеться у зверненні.


0 коментарів
bottom of page