top of page
Пошук

3D-принтер для ЗСУ: США передали Україні новітні розробки, які допоможуть створювати більше зброї


У США оголосили, що передали новітні розробки, які допоможуть українцям створювати більше зброї. Фото: ДрукАрмія
У Пентагоні кажуть, що мова йде про промислові принтери та технологічну базу для них

Помічник міністра оборони США із питань закупівель та утримання Вільям ЛаПлант повідомив, що українські військові зможуть друкувати запчастини для військової техніки на 3D-принтерах. Про відповідне постачання він оголосив 15 вересня під час виступу у Центрі за нову американську безпеку. За його словами, ЗСУ отримають усі пакети технічних даних для друку, а також промислові 3D-принтери. Повідомляє Інформатор.

Про передачу засобів для 3D друку повідомили у Пентагоні. Посадовець каже, що навчання з користування цими принтерами українці завершили минулого тижня.

"Нарешті минулого місяця ми доставили їм, в Україну, ці промислові 3D-принтери, і минулого тижня завершилось їхнє навчання з роботи з цим принтером", - повідомив посадовець.

Він також додав, що на принтер розміром з вантажівку, які були передані Україні, можна буде друкувати усі деталі. Вони можуть змінити хід справ на війні, адже процес створення необхідних деталей та їх виробництва пришвидшується в рази.

"Ви можете робити чудові речі за допомогою 3D-друку, не тільки через швидкість. Ви можете фактично виготовляти деталі, які ви не могли виготовити у звичайних умовах", - зазначив ЛаПлант.

Також чиновник наголосив, що українці вже використовують технологію 3D-друку. Українські інженери здатні виготовляти деталі, які вкрай важко зробити на звичайних принтерах. Однак інженери не мали на це відповідних дозволів, і через це українці не мали доступу до деяких пакетів технічних даних, які були вкрай важливими для виготовлення військових компонентів. Він казав, що під час війни це не проблема, що українці обійшли закони про інтелектуальну власність. Проте, щоб не було додаткових незручностей для України, було вирішено навести лад з усіма іншими країнами з цього питання. Тепер його вирішено, а інженери зможуть друкувати необхідні частини за допомогою потужних промислових принтерів.

Українські інженери використовують 3D-принтери В Україні креативні інженери та військові змогли створити бомби та гільзи для протипіхотних бомб, надруковані на 3D-прінтері. Усе це робиться, аби збільшити ефективність дій українських захисників в бою, а також уразити якнайкраще живу силу ворога та його техніку. Друк бомб допомагає відшукати альтернативні способи постачання достатньої кількості зброї на фронт. Журнал The Economist повідомляв, що за останні з початку травня по серпень 2023 було виготовлено понад 30 тисяч таких снарядів.

Український проєкт "ДрукАрмія" вже об’єднує понад 300 власників 3D-принтерів, а загальна кількість пристроїв налічує 650 апаратів. Ідея полягає в тому, щоб друкувати на 3D-принтерах корисні речі для армії, які допомагають у боротьбі з російськими загарбниками. В рамках "ДрукАрмії" створюють стартові платформи для дронів, прилади скидання корисного навантаження на позиції ворогів, прилади для підсвічування, різноманітні кріплення, медичні засоби тощо.

Також повідомлялось, що у Києві хочуть побудувати нову автобусну зупинку-укриття. Її створять за технологією 3D-друку. Така технологія дозволить швидко виготовляти й масштабувати зразки на всю територію країни.


Нагадаємо: Абсолютно сучасна ракета. Данілов розповів, чим було знищено С-400 "Тріумф".

0 коментарів
bottom of page