top of page
Пошук

17 березня. Аналіз оперативної обстановки


Російські війська утримують захоплені райони, ведуть бої місцевого значення та розвідувальні рейди у центральній Україні, але продовжують активні наступальні операції на сході. Повідомляє ЦЕНЗОР.НЕТ.


Росіяни продовжують на всіх напрямках завдавати масованих авіаційних та артилерійських ударів по українських позиціях та по містах.


Українська армія стабілізувала оборону в центральній Україні і контролює обстановку навколо Києва, Харкова, Сум, Чернігова, Кривого Рогу, Запоріжжя. По російських військах на цих напрямках завдаються ефективні удари.


Головні зусилля ЗС РФ - це захоплення Донбасу та Маріуполя, оточення військ на Донбасі та примушення до здачі захисників Маріуполя.


ЗС РФ ведуть бої за захоплення району Ізюм-Барвенкове, це ключовий вузол комунікацій, ворота на Донбас та на Харківську область. Ворог намагається пробитись в районі Очеретиного на лінію комунікацій військ командування Операції об'єднаних сил. Для цього з півдня противник також продовжує спроби продавити нашу оборону у Запорізькій області в районі Гуляй-поля.


Українські війська розгорнули систему оборони в районі Ізюм-Барвенкове та Гуляй-поле і відбивають російські атаки в цих районах з великими втратами для ворога.


Українські війська відбили усі російські атаки на фронті ООС, із значними втратами для противника та втримали свої позиції.


Росіяни продовжують штурм Маріуполя, і для того, щоб скувати сили КОС, російські війська намагаються атакувати по всій лінії фронту, завдавати масовані удари авіацією та артилерією. У Маріуполі постійні штурми, ближній бій, росіяни намагаються змусити захисників витратити боєприпаси, звузити район оборони та знищити усі вузли оборони важкими авіабомбами.


Захисники Маріуполя відбивають російські атаки з великими втратами для противника, але ворог має абсолютну перевагу у авіації та артилерії, важкі бої тривають.


Російські війська в цілому в Україні зазнали великих втрат, значно виснажені, але зберігають боєздатність.


Київ, Харків, Запоріжжя, Кривий Ріг, Суми, Чернігів - на усіх цих напрямках російські війська призупинились, зазнають значних втрат, з деяких населених пунктів біля цих міст відступають. Очевидно, подальший наступ росіян по цих напрямках може привести до різкого збільшення втрат та втечі й залишення позицій. Тому противник занепокоєний можливими українськими контратаками і намагається закріпитись, щоб українські війська не змогли їх швидко вибити контрнаступами та перехопити ініціативу.


Зараз Путін намагається повністю захопити український Донбас. Найбільш жорстокі бої тривають у повністю оточеному вже 16 діб Маріуполі.

0 коментарів

Comments


bottom of page