top of page
Пошук

ЄС схвалив заборону нових автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння з 2035 року


КИЇВ. 28 жовтня. УНН. Законодавці Європейського союзу та країни-члени досягли угоди про заборону продажу нових бензинових та дизельних автомобілів та фургонів з 2035 року, передає УНН.


Деталі

Європейський парламент і держави-члени повинні офіційно схвалити угоду, перш ніж вона набуде чинності.


Угода, укладена переговорниками ЄС у четвер увечері, є першою угодою блоку, яку виконавча комісія створила задля досягнення мети скорочення викидів парникових газів на 55% за це десятиліття.


"Це історичне рішення, оскільки воно вперше визначає чіткий шлях декарбонізації - з цілями на 2025, 2030 і 2035 роки і відповідає нашій меті досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року", - сказав Паскаль Канфін, голова комітету з навколишнього середовища.


Відповідно до угоди, автовиробники повинні скоротити викиди нових автомобілів, що продаються в 2030 році, на 55% порівняно з 2021 роком, перш ніж досягти 100-відсоткового скорочення через п'ять років.


Європейський парламент заявив, що угода є сигналом перед щорічною конференцією ООН щодо зміни клімату.


За даними ЄС, транспорт є єдиним сектором, у якому викиди парникових газів збільшилися за останні три десятиліття, на 33,5% у період з 1990 до 2019 року. Пасажирські автомобілі є основним забруднювачем, на який припадає 61% загального обсягу викидів CO2 від дорожнього транспорту.


ЄС хоче різко скоротити викиди від транспорту до 2050 року та просувати електромобілі, але звіт зовнішнього аудитора блоку минулого року показав, що у регіоні не вистачає відповідних зарядних станцій.

0 коментарів

Kommentare


bottom of page