top of page
Пошук

Шуляк розповіла, коли будуть перші виплати за економічним паспортом українця


Як відомо, гроші з фонду отримає кожен українець, який народився після 1 січня 2019-го. Проект економічного паспорта українця передбачає, що держава зробить перший внесок на рахунок у 2023 році. Перші виплати українці отримають у 2037 році. Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на ТСН.


"Кожного року приблизно дві мінімальні зарплати буде накопичуватися на кожному індивідуальному рахунку народженого українця. Це буде відбуватися автоматично. Черед "Дію" є свідоцтво про народження. Через "Дію" автоматично відкривається рахунок. В режимі реального часу батьки можуть спостерігати, як накопичуються гроші на рахунку", – поділилась депутатка.


Згодом, коли дитина досягне 18-річного віку, ці кошти можна буде витрати на чотири потреби:

  • купівлю житла в Україні;

  • навчання в українських вишах;

  • перерахування на власний пенсійний рахунок;

  • лікування захворювань.

Нагадаємо, 19 березня 2021 року президент Володимир Зеленський анонсував запровадження економічного паспорту українця. Вперше про це він заявив у своєму традиційному відеозверненні за мотивами засідання РНБО, яке було присвячене зокрема й українським надрам.


1 грудня Зеленський анонсував, що до 10 грудня внесе до парламенту законопроект про економічний паспорт українця. Документ був зареєстрований 6 грудня.

0 коментарів

ความคิดเห็น


bottom of page