top of page
Пошук

У центрі Києва демонтували пам'ятник учасникам більшовицького "січневого повстання"

У Маріїнському парку, що навпроти Верховної Ради в Києві, демонтували пам'ятник учасникам "січневого збройного повстання 1918 року" більшовиків проти української влади. Про це 23 грудня повідомили на сайті Київської міської державної адміністрації. Повідомляє інтернет-видання "ГОРДОН".


Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко нагадала, що постамент возвеличував більшовиків, які влаштували збройний заколот проти Української Центральної Ради та Української Народної Республіки.


"Нам десятиліттями навʼязували в герої радянських та імперських катів. Тепер настав час назавжди позбутися ворожого культурологічного впливу", – наголосила вона.


За інформацією КП "Київблагоустрій", пам’ятник важив близько 2,5 тонни.


Пам'ятник відкрили 21 грудня 1967 року над братською могилою учасників заколоту. Над монументом працювали українські скульптори – Василь Вінайкін, Володимир Климов та Василь Гнєздилов.


Він складався з постаменту висотою 2,5 метра та бронзової фігури робітника висотою чотири метри з піднятим прапором "пролетарської революції".

КОНТЕКСТ

Так зване "січневе повстання" – збройний виступ у Києві 16–22 січня 1918 року, який організував київський комітет Російської більшовицької партії проти Української Центральної Ради та Української Народної Республіки під час наступу військ радянської Росії на Київ. Заколот тривав сім днів та прискорив окупацію Києва більшовиками.


0 коментарів

Comments


bottom of page