top of page
Пошук

У росії ув’язнених перед відправкою на війну звільняли з колоній таємним указом путіна.


Перша група помилованих ув’язнених, які воювали в Україні у складі ПВК Вагнера (Фото:via Настоящее время)

Російських ув’язнених, завербованих ПВК Вагнера для участі у війні проти України, звільняли з місць позбавлення волі таємним указом російського диктатора Володимира Путіна. Про це заявила член президентської Ради з прав людини в РФ Єва Меркачова у коментарі пропагандистам із РИА-Новости. Повідомляє NV.


За її словами, ув’язнених звільняли до того, як вивезти їх із колоній, у рамках «процедури помилування» диктатором. Ця процедура була державною таємницею, повідомляють пропагандисти з посиланням на правозахисницю.


Меркачова розповіла, що говорила з близькими колишніх ув’язнених, які стверджують, що«у них є всі документи, що підтверджують звільнення».


«У мене немає самих указів, але я говорила з близькими цих людей, які були першими звільнені. Вони запевняють, що на руках у них документи, підписані… початком липня — 5 липня. І вивезли відповідно цього ж дня чи наступного… Відповідно, цих людей звільнили ще п’ятого числа, я зараз говорю, в першу чергу, про першу групу звільнених», — заявила вона.


Раніше засновник ПВК Вагнера Євген Пригожин повідомив про помилування першої групи ув’язнених, які завербували на війну Росії проти України і завершили піврічну службу за контрактом. За словами Пригожина, з них знято всі судимості. Він також додав, що багато колишніх в’язнів, які беруть участь у військових діях в Україні, потрапили до в’язниці «випадково чи через характер».


Серед першої групи помилуваних засуджених журналісти впізнали злодіїв-рецидивістів, наркоторговців та вбивць. Усі вони — жителі Санкт-Петербурга чи Ленінградської області РФ.


5 січня в українській розвідці повідомили, що ПВК Вагнера почала рекрутувати ув’язнених із виправних установ Чеченської республіки, більшість із яких було засуджено за політичну діяльність.

0 коментарів

Comments


bottom of page