top of page
Пошук

У розвідці Британії прокоментували відмову Москви направити танк "Армата" на фронт в Україні

Через побоювання репутаційної шкоди від втрат російських новітніх танків "Армата", а також через їхню недостатню кількість, кремль відмовився направляти їх на фронт в Україну. Про це пише Рубрика, посилаючись на огляд розвідки Міністерства оборони Великобританії станом на 5 березня.


Як зазначили британські аналітики, 4 березня Сергій Чемезов, голова російського військового концерну "Ростех", заявив, що найсучасніший російський основний бойовий танк Т-14 "Армата" надійшов на озброєння армії, але не буде направлений в Україну.


Чемезов заявив, що це сталося через високу вартість, яка обмежує масштабне виробництво танків "Армата".


Танк "Армата" дебютував у День Перемоги у 2015 році та затих на репетиції. 1-ша гвардійська танкова армія мала отримати танки "Армата" у 2021 році. Однак малоймовірно, що постачання в якісь передові частини відбулося, підкреслити у британській розвідці.

За даними Міноборони Британії, танк "Армата" був помічений під час навчань на півдні росії у грудні 2022 року, а кремлівські інформаційні агенції тоді заявили, що він використовуватиметься в Україні.

"На сьогодні майже напевно відомо, що Т-14 "Армата" не був перекинутий в Україну. Цілком ймовірно, це сталося через потенційну репутаційну шкоду від втрати "престижної" машини в бою і необхідності виробництва більшої кількості основних бойових танків, яку можна задовольнити лише шляхом інших варіантів", – зазначають у звіті.

У січні 2023 року розвідка Британії вже присвячувала один зі своїх оглядів танкам "Армата". У ньому розповідали, що якщо рф все ж кине їх на фронт, то це буде передусім з пропагандистською метою, тому що застосування цих танків є ризиком для російської армії.

"Якщо росія розгорне Т-14, то, швидше за все, в пропагандистських цілях. Виробництво, ймовірно, [було] лише в кількох десятках. Командири навряд чи довірятимуть машині в бою", підкреслили у британській розвідці.

А потім згодом у британському відомстві додали, що через сумніви щодо технічного стану найновіших російських танків T-14 "Армата", військові рф хоч і підготували їх невелику партію для застосування на фронті, проте вагаються їх використовувати.


Варто додати, що минулої доби, 4 березня, Сили оборони ліквідували ще 9 танків, таким чином загальні втрати цієї ворожої техніки з початку повномасштабного вторгнення склали 6657 одиниць.0 коментарів

Comments


bottom of page